Rozpočet

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Rozpočet

Příspěvek od Radek »

orientacne 45000 na osobu pri 4 lidech
pujceni auta 12000
letenka 8000
jidlo, benzin,spani,vstupy 30$ na den = 2500

Je to vsechno zcela obecny VELICE ORIENTACNI udaje, hlavne jako
prvni info aby se dalo rict ne, to neni pro mne nebo jo, to by
mne zajimalo. Vychazim z cen na internetu a z toho co si
pamatuju, postupne budu upresnovat po konzultacich se zkusenymi
harcovniky apod. Pripominam, ze dolar je fakt dost dole, takze je
v Americe relativne levno (chacha).
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpočet

Příspěvek od Radek »

Peníze na osobu:
Upozorňuju, že je to orientační a spíš bez rezerv, tj. počítejme že to klidně třeba o 5000 vyleze.
Předpokládám, že většinu velkých peněz (auto, benzín, bydlení apod.) budem platit kartama, takže v hotovosti asi nebude potřeba tolik.

<table border=1><tr><td>vízum<td>zdražili to, šmejdi<td>2900
<tr><td>letenka<td>jen do NY/až do Denveru<td>15000/17000
<tr><td>půjčovný auta<td>pokud nás pojede 6<td>7000
<tr><td>jídlo, benzín, noclehy, vstupy<td>počítám 30 USD na den, asi to stlačíme níž<td>25000
<tr><td>celkem<td>.<td>49900-51900
</table>
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Ahojky, co se rozpoctu tyce, trosku se bojim, ze to spis pod tricet dolaru za jidlo, vstupy a nocleh nestlacime. Samozrejme, kdyz budeme jist u Meca a slices of pizza, nebo housky z kramu, jidlo bych pocitala minimalne na dvanact az patnact, vstupy stoji hodne, to jest bezne do normalniho historickyho baraku kolem osmi dolaru, vetsi muzea, Empire state building apod. je az treba 17$. Je pravda, ze jsme hodne schopni usetrit na komfortu - tto jest spani venku, myti v prirode a je taky pravda, ze to sleze, kdyz stravime par dni nekde v prirode. Ale rozhodne bych se stlacitelnosti dopredu nekalkulovala. Spise naopak. To mame zmrzlinu sem tam, sem tam nejaky pekny posezeni na baste - obed na jednoho kolem 14$, budeme si chtit dooprat treba svezt se na lodicce, nebo buhvi co. Spis bych vas skoro strasila naklady o malinko vyssimi. Je mi to lito, lec je to pohled realisty.... Tesi se Wic
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Jeste k tomu placeni kartama - ja mam ucet v dolarech, ve Statech, takze to je nejlepsi varianta a taky bychom asi mohli udelat nejaky dolarovy smenovani mezi nami. Jakoze mne se vyplati, kdyz mi dolarovou hodnotu poslete v korunach na ceskej ucet a vam zase, kdyz nebudete platit hloupe poplatky za zeleny penize... :D
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Jojo, realita taková asi bude - nicméně vycházíme z údajů Tokahey, kterej to snižoval brutálně (jídlem, prcháním z kempů bez placení apod.).
Zas tak krutě bych to neviděl, nicméně doufám, že se do těch 30 vejdem.
Uživatelský avatar
Manehonga
Příspěvky: 28
Registrován: 20.4.2004 12:19

Příspěvek od Manehonga »

No jestli k tomu muzu neco rict, tak my jsme to napr. s jidlem delali tak, ze jsme si varili na varici jidlo koupeny v supermarketech. Nemam pocit, ze by to bylo az tak krute asketicky - nebylo to holt "posezeni na dobry baste v restaurantu za 14 dolaru", ale taky to nebyla zadna redukcni dieta. (a v te se, verte mi, po prechodu Brooksu docela vyznam :lol: )
Do muzei a podobnych instituci jsme taky nechodili kazdy den - uz jen proto, ze treba na Zapade opravdu neni muzeum na kazdem z tisicu kilometru cest, ktere projizdite. Vstupy treba do NP jsme razantne snizili zakoupenim pasu Golden Eagle. Ja si myslim, ze se do toho rozpoctu vejit da, pokud se v Americe za posledni dva roky nejak razantne nezvedly ceny.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Ahoj lidi,
začala jsem hledat na netu informace k cestě (zatím tak, jak nám ji doporučil Tokaheya). Co se financí týče, kempy v parcích by měly stát mezi 10-15 $ a vstup bychom měli mít v Golden Eagle Pass 65 $ nebo v National Pass 50 $ (nepochopila jsem, jaký je mezi nimi kromě ceny rozdíl). Pass se dá koupit na e.B. za 1/2 ceny.

http://www.omicron.cz/amerika/
Tahle stránka je dobrá, jsou tam i různý orientační ceny.
Naposledy upravil(a) Olowan dne 18.5.2004 9:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Nazdarek, tak jsem peclive prepeclive prohledla ceny v supermarketech a vzhledem k pobytu v Narodnich parcich priklanim sve mineni k tomu, ze rozpocet je skutecne mozno udrzet. Hurrrrraaaaa. :D
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

"Obyvatelé Spojených států se u benzínových pump nestačí divit. Ceny pohonných hmot jsou tam nejdražší v historii země." (dnešní tisk)
Uživatelský avatar
Manehonga
Příspěvky: 28
Registrován: 20.4.2004 12:19

Americke ceny benzinu

Příspěvek od Manehonga »

Ano, maji tam pry benzin v prepoctu az za 15 kc na litr, coz musi byt fakt hrozny sok
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

:D
Nech na hlavě - já jezdil asi za 1,2 USD na galon, teď už je to přes dva dolary - při pár tisících mílích to trošku rozpočtem pohne, ne že ne.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše::D
Nech na hlavě - já jezdil asi za 1,2 USD na galon, teď už je to přes dva dolary - při pár tisících mílích to trošku rozpočtem pohne, ne že ne.
Měl sis v Americe udělat ropný zásoby :D
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Ahoj vsichni Americani! Takze konecne se dostavam k tomu, o cem mam referovat uz nejmin dva tydny. Jake jsou tu tedy ceny.
Toz - jidlo: :? Ceny se lisi od oblasti, ale to ostatne vsude. Nejlevnejsi je Mc Donald, Wendy`s, castecne Burger King. Ve vsech zminenych vedou tak zvane jednodolarove menu, coz znamena, ze tam maji nekolik druhu hambacu, side salad a kyho slaka za dolar. Bacha, samozrejme bez dane. Je to rychly obcerstveni, nebyva tak masteny jako v Cechach a da se s nim misty vystacit. Pokud je to na vetsi jidlo, Menu = veliky hranolky, dva cheesburgery a piti vyjde kolem peti dolaru. Najedi se z toho dve holky, pokud maji vyhlidku na neco poradnejsiho casem. Obedovej salat s kusem kureciho masa vyjde v NYC na 4.99, ve Virginii na 3.69. Ano, je to tak, ve stejne siti MC Donald. Takovy je zivot.
Dale se da bastit kus pizzy - pohybuje se od 1.50 tady u nas az po 3.60 na zhavych mistech v NYC.
Na cem se da pomerne hodne usetrit, je piti. Vsude je k mani voda zdarma, a kdyz si odvyknete stydet se, na kazdym zachode tece pitna. Soda 600 ml se jinak bezne pohybuje kolem 1 -1.60. Pokud si koupite dvoulitrovku v krame, vyjde na devadesat centu.
Cinani prodavaji chutna a velika jidla pod ctyri dolary, mexicani taky tak. Obcas se da narazit i na solidni jidlo za tri.
Dunkin`Donuts ma dva velesladky donuty se strednim = 400ml kafem za 2.50. Jednotlivy donuty stoji asi 0.70.
V kramech stoji potraviny nejlevnejsiho typu, safra, dite se mi budi s revem prevelikym, pokracovani pri odpolednim spanku, wic
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Tak uz ta mala potvora zase na chvili spi, to jsem zvedava, jak dlouho mu to vydrzi...
Takze k tem supermarketum. Kdyz jsme cestovaly s mamkou, davaly jsme si fakt zalezet na hodne levnejch jidlech, takze jsme se vetsinou dostaly na rozpocet dolar za osobu. Spagety stoji 79 centu. Tri velky kukurice 1 dolar. (Ty by se samozrejme daly nekde ukrast...) Ctyri cinsky polivky taky jeden dolar. Kelimek sour creamu do spaget na sladko 1.69. Testoviny se syrovou omackou instant pro dva lidi (chut priserna, le co se da delat) 1.89. Atd. Dvacet deka salamu 2.50. 36 malych housticek = 6 dolaru. Jeden toustovy chleba nejobycejnejsi 2.84. Margarin nejlevnejsi 0.89. Dvanact vajicek 3 dolary. Takze pro predstavu, i kdyz se udrzime na nejlevnejsich vecickach, myslim, ze dovezt cokoli z domova bude levnejsi o cca polovinu, ne-li vic. Nemluve o tom, ze s takovou polivkou v pytliku se tu vetsinou nepotkas.
Toz to uvazte.

Nevylucuji, ze na zapade jsou treba ceny o hodne nizsi, tady jsme fakt v nejdrazsi oblasti Statu, ale to by chtelo zeptat se treba Hosny, kterej se tam ted pohybuje.

Pokud se jde na nejaky normalnejsi jidlo, vetsinou stoji tak pres deset dolaru. A vetsinou si toho pulku nechavam zabalit na domu. To je tady normalni praxe, nikdo se tomu nedivi. Da se samozrejme i najit krme za 36 dolaru, ale nemusime mit vsechno.

Obycejna zmrzlina stoji kolem dvou dolaru, je samozrejme jako vsecko tady obrovska. Pivo ceske ctyri dolary. Dvojka vina pet dolaru. Smirnoff Ice 3.50. Hadejte, co pijeme nejcasteji?!! :P

8) Benzin se lisi vyrazne stat od statu, dokonce az o padesatnik na galonu. Nejdrazsi je ve state New York, v zavesu Connecticut. Nejlevnejsi beno - jakoze do vypujcenyho auta nema smysl investovat cokoli drazsiho,zrasovani motoru je v cene.. :D - stoji v New Jersey 1.82, u nas ted tak 2.15, misty 2.40 za galon. Plna nadrz se pohybuje tak kolem petadvaceti dolaru u malejch ctyrmistnejch petidveraku - jako byl Wolksvagen Jetta, nebo nas Fordas Focus, nebo je Kleveruv Saab, ci Debbiino BMW.

:oops: spani - V zadnym kempu jsem zatim nespala, jediny informace, ktery mam, jsou z Lonely planet, kterej mate taky. Co se tyce hostelu, ceny se pohybujou mezi dvanacti az triceti dolary za osobonoc. Ve vetsich mestech je zahrnuta snidane. Blizsi info na hiyah.com. Funguje to tak, ze si tlf. objednate urcity pocet mist - vetsi mesta chteji cast zaplatit kartou, pak prijedete a na noc mate k dispozici palandovitou postel v panske ci damske loznici s dalsimi peti az dvanacti lidmi, na patre koupelnu a zachody, v hostelu kuchynku s lednici, varicem a mikrovlnkou. Kdyz si privezete vlastni prostiradla, neuctujou poplatek za pujceni 2 dolary, stejne tak za rucnik. Motely jsou v tyhle oblasti kolem sedesati za pokoj pro dva. Ale jinde byvaji o dost levnejsi, mate koupelnu k pokoji a pri vicecetnych pronajmech se to pry vyplati. Kuchynka pak samozrejme k dispozici neni. Zato muzete prepinat televizni kanaly na poskytnutem prijimaci. :P

Tak tu sedim, hledim a nevim, co by me jeste napadlo, az neco prilitne, vlitnu to prilepit na internet. Zatim Wase Wic
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Díky, Wič!

Koukám, že oproti pobytu ve Frankfurtu dost ušetřím... Většina cen je nižších než tady v eurech a to má ještě euro vyšší hodnotu.
Odpovědět