Praktické info k cestě

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Praktické info k cestě

Příspěvek od wan »

Kde se používají jaké zásuvky: http://www.hw.cz/projects/zasuvky/index.php - podle zemí lze najít typ používaných zásuvek, informaci o napětí, kmitočtu a rozmístění přívodů (fáze, nulák, zemění).
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Nevím, jestli to sem patří, ale neuvažujete někdo že vezmete/můžete půjčit kameru?
Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

Re: Praktické info k cestě

Příspěvek od Awa »

Wan píše:Kde se používají jaké zásuvky: http://www.hw.cz/projects/zasuvky/index.php - podle zemí lze najít typ používaných zásuvek, informaci o napětí, kmitočtu a rozmístění přívodů (fáze, nulák, zemění).
Máme doma dva různé měniče zástrček (nebo transformátory nebo kýho šlaka, jak se to jmenuje). Jeden mění americké zástrčky na české nebo naopak, to už si nepamatuju. Druhej je daleko vtipnější - má jednu (českou) zásuvku (jako že holčičku) a asi pět různejch zástrček (jako že chlapečků). Už jenom na pohled je to zábavná věc. Myslím, že jsme nikdy ani jeden tento předmět nepoužili. Těžko říct, co to znamená. Cestovali jsme přitom dost. Každopádně vám můžeme oba půjčit, třeba to použijete aspoň vy.

Awa
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:Nevím, jestli to sem patří, ale neuvažujete někdo že vezmete/můžete půjčit kameru?
Já mám k dispozici postarší analogovou kameru SONY, nicméně si hodlám brát jen foťák. Mohu Ti ji půjčit, doporučuji ale případně raději seznámení předem (ne se mnou, s kamerou!)
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Pojištění

Příspěvek od wan »

Já se asi budu nějak připojišťovat v Německu, ale jaké pojištění si chystáte vy ostatní? Budeme cestovat, chodit po lesech, možná (skrytý lobbing) raftovat.

Lonely Planet doporučuje Homo Occularis (obrýlení) mít předpis na brýle, aby v případě ztráty nebo poškození bylo možné nechat jen vyrobit nové bez vyšetření a měření (čas & peníze). Nemám s tím praktickou zkušenost, ale zdá se mi to chytré.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Slovíčka

Příspěvek od wan »

Co jsem nevěděl, až LP mi to řekl, že hiking je jako procházka, kdežto turistika s nocováním je už backpacking.

A krom toho (to je možná jen moje neznalost) jsem nikdy nevěděl, proč Nohavica v té své tenisové písničce zpívá "...Flushing medows...". Tak to je proto, že tenisový turnaj US Open se koná v New Yorku ve "Flushing Medows Park".
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické info k cestě

Příspěvek od Radek »

Awa píše:
Wan píše:Kde se používají jaké zásuvky: http://www.hw.cz/projects/zasuvky/index.php - podle zemí lze najít typ používaných zásuvek, informaci o napětí, kmitočtu a rozmístění přívodů (fáze, nulák, zemění).
Máme doma dva různé měniče zástrček.....
Awa
No podle mne je hlavní problém jiný napětí, měnič zástrček už moc nezachrání.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Radek »

Wan píše:Já se asi budu nějak připojišťovat v Německu, ale jaké pojištění si chystáte vy ostatní? Budeme cestovat, chodit po lesech, možná (skrytý lobbing) raftovat.

Lonely Planet doporučuje Homo Occularis (obrýlení) mít předpis na brýle, aby v případě ztráty nebo poškození bylo možné nechat jen vyrobit nové bez vyšetření a měření (čas & peníze). Nemám s tím praktickou zkušenost, ale zdá se mi to chytré.
Přiznám se, že jsem o připojištění neuvažoval - mám základní cestovní pojištění od kreditky. Ten rafting má bejt jako co :?: :o
:arrow: Ad kamera - seznámil bych se s chutí, pokud "starší model" neznamená takovou tu obr kisnu na rameno (jak jistě víte kameraman nebývá na záznamu tak často vidět, takže začněte chodit na kurzy herectví - škoda že vynecháváme Holywood...)
:arrow: Kdo by rád seděl v autě vepředu vlevo, nezapomeňte na mezinárodní řidičák (za 50 Kč, fotku a českej řidičák je v Kongresové na počkání - a nikdo tam teď o prázdninách není. Jen je nutné říct že je to do USA, jsou dva druhy).
Naposledy upravil(a) Radek dne 26.7.2004 16:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od wan »

Radek píše:rafting má bejt jako co :?: :o
Dočetl jsem se, že se dá raftovat na Coloradu - a když už pojedeme kolem...
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Vtip

Příspěvek od wan »

Myslíte, že tenhle vtip platí i o amerických medvědech?
Co musite udělat, když potkáte v Tatrách hladového medvěda?
Nic, medvěd udělá vše potřebné ...
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Re: Pojištění

Příspěvek od Olowan »

ad. brýle a pojištění

Já si asi spíš vezmu náhradní brýle a čočky. Mám nějaký celoroční pojištění, ale je tuším jen na Evropu, takže to budu muset nějak řešit. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické info k cestě

Příspěvek od wan »

Radek píše:No podle mne je hlavní problém jiný napětí, měnič zástrček už moc nezachrání.
Tak jsem zkontroloval své nabíječky - do mobilu a do foťáku a umí 100-230 V na 50-60 Hz, takže myslím, že fyzická redukce by mohla stačit i bez měniče napětí. Určitě to ale neplatí vždy, ze 4 nabíječek na Nokii to uměla jedna.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Rozhovor imigračního úředníka s arabským turistou:

Name?
Abu Dalah Sarafi.
Sex?
Four times a week.
No, no, no..... male or female?
Male, female...... sometimes camel.......
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Zkopirovala jsem nejake zajimavosti o autodoprave v USA, je tam dost novinek :shock:

Silnice a dopravní předpisy - v USA jsou silnice značené nejčastěji číslem a označením např. HW - highway (vnitrostátní dálnice), IS - interstate (mezinárodní dálnice). Dálnice bývají mnohaproudové a sjezdy bývají i z levého pruhu. Na některých dálnicích v okolí velkých měst je úplně levý pruh tzv Carpool. Můžou zde jezdit auta pouze s 2 a více pasažéry a autobusy.
V USA se jezdí vpravo, ale na dálnicích se někdy předjíždí i zprava. Na semaforu (pozor, semafor je až za křižovatkou) pokud to není značkou zakázané, se může odbočit vpravo i když svítí červená. Často je na křižovatce značka STOP 4-way, znamená to, že stopka je ve všech směrech a z křižovatky se odjíždí v pořadí, v jakém se k ní přijelo (neplatí přednost zprava). Pokud před vámi jede školní autobus a začne blikat znamená to, že bude zastavovat a v žádném případě ho nesmíte předjet. Toto upozornění bývá vzadu na autobusu napsané i s výši pokuty, která vám za nedodržení hrozí.



Dopravní značky - jsou kapitola sama pro sebe. Tak jak je známe, v USA neexistují. Snad jedině STOP a zákaz vjezdu. Jinak všechny značky jsou psané. Američani si hrozně zjednodušují život - ve všem, tak proč by se měli učit nějaké hloupé značky.
Do not pass - je nepředjíždět
Do not enter - zákaz vjezdu, sice vypadá jako náš zákaz vjezdu, ale pro jistotu je to tam ještě napsané.
PedXing - pedestrian crossing - pozor chodci
Americkou specialitou jsou značkonoši a předskokani. Když se na nějakém míň přehledném úseku spravuje silnice, nejprve jsou upozornění pozor, pozor, něco se děje, zpomal. Pak je značka, pozor značkonoš. Pak následuje značkonoš, což je člověk s "lízátkem" - dopravní značkou na které je z jedné strany STOP a z druhé SLOW. Pokud přijedete ke značkonoši STOP, tak samozřejmě zastavíte a čekáte. Za nějakou dobu se vyhrne v protisměru kolena vozidel v čele s předskokanem. Ten se otočí, zařadí se před první auto ve vašem směru a jak přejede kolona, značkonoš otočí lízátko na SLOW a předskokan s nápisem na zádech PILOT CAR FOLLOW ME vyrazí a vy můžete za ním (pozor, ale jen řidič :-))
Naposledy upravil(a) Olowan dne 15.8.2004 22:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

A jeste jeden odkaz o doprave autem
http://www.webpark.cz/jerryhradil/autem_po_USA.htm
Odpovědět