Materiál pro společné blaho

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Materiál pro společné blaho

Příspěvek od Radek »

Co si myslím, že je potřeba:
:arrow: 2x stan (1 pro 3 osoby lehký můžu zajistit já, 1 velký a asi těžký Metr)
:arrow: 2x vařič (1 plynový můžu já, benzíňák zkusím od Tokahey)
:arrow: nádobí - hliníkovou sadu (2-3 hrnce plus malou konvičku) můžu vzít, těžko říct, jestli to bude stačit
:arrow: putovní deník + červená tužka na podtrhávání názvů kapitol
:arrow: česká vlajka pro vztyčení na Mt. Whitney (mám)
:arrow: lékárnička
:arrow: buzola??
:arrow: podrobná automapa USA (mají Hendláci?)
:arrow: pořádná zásoba CD (všichni)
:arrow: něco na zorganizování bordelu v autě? (skládací bednička apod., ale asi pojedem klasicky přes kartony...)
:arrow: míč a něco dalšího proti trudnomyslnosti (kromě Metrových komických převleků, které nesundává)
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

:arrow: stan-neni lepší vzít klasicky dvojáky? Jsou lehčí na nošení. Ale je pravda, že Klokša by pak asi spala s Metrem :oops: My jedním dvojákem disponujeme
:arrow: máme 2 hlavice na plynových vařičů (teda alespoň doufám), takže je můžu vzít a v USA k nim dokoupíme bomby. Předpokládám, že s plynovou bombou mě do letadla nepustí.
:arrow: nádobí-můžu vzít svou hliníkovou konev, místo hrnců by byl možná lepší kotlík, či kotlíky. Těma nedisponuju, nevím, jak vy ostatní.
:arrow: Podrobný autoatlas nrmáme, máme velkou mapu, měřítko 1:4 mílím (míle 1.6 km, tzn. 1:7 km). Nevím, jestli to bude stačit, nicméně autoatlas by mohla koupit Wič v nějakém antikvariátu :?:
:arrow: na organizování bordelu v autě bych si vyžádala v prvním supermarketu krabice
:arrow: Radku, můžeš zjistit, jestli je v autě přehrávač MP3 (v USA by to mohla být běžná věc) :?: Bylo by to na přenos hudby praktičtější než CD.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Olowan píše:Předpokládám, že s plynovou bombou mě do letadla nepustí.
S plynovou ne. S atomovou jo, když s ní budeš dost mávat. A ještě se Ti dostane oficálního přejetí od fanoušků z FBI :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

:D :D
Oficiální přejetí? To už nemají elektrický křeslo a řeší to takhle primitivně?


Velkej stan jsem myslel kvůli tomu, aby se ušetřilo, pokud se platí za campsite na 1 stan.
Kotlíky mám, ale vařit na ohni asi nebudem a saze špiní a izolujou.
MP3 bych spíš myslel že tam nebudou. Leda nějakej konektor?
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Co jsem se tak koukala na internet, tak se vetsinou plati za auto (vetsinou do 6 lidi) - to by snad mela byt ta cena v LP + v nekterych parcich jeste pripatky za kazdyho cloveka. Ale cetr vi, co si Amici vymysli.

Pridavam citaci z internetu

Kempy - nejlevnější jsou kempy v státních parcích a státních rekreačních oblastech. Cena je většinou 10-15$ (max. 18$ v Yosemitte) a platí se za auto (až 6 osob)/ kempovací místo. Kempy se s těmi u nás nedají srovnat. Každý má své kempovací místo, sice různě velké, ale vždy se tam vejdou 2 stany, takže nehrozí zakopávání o šňůry sousedova stanu. Je tam vždy stůl a lavice, ohniště, někdy i voda a elektřina (za poplatek). Záchody a sprchy jsou většinou nedaleko a čisté. Sprchy jsou na západě v málokterém kempu a ve většině případů jsou u nich kasičky, kam vhodíte příslušný počet čtvrťáků a začne téct voda.
Rezervace většinou není potřeba. Pouze v období hlavních prázdnin a v nejnavštěvovanějších NP (Yosemite, Zion). Většina kempů je first come, fisrt served (kdo dřív přijde, ten dřív mele).
Většina kempů je s self registration. Přijedete, vyberete si kempovací místo, vyplníte obálku (SPZ, č. místa), vložíte příslušný obnos a vhodíte do určené schránky. Rančeři pak schránku vyberou, objedou kemp a běda tomu, kdo nezaplatil. Nevýhodou kempů-samoobsluh, je že musíte mít přesně, kreditka je vám na nic a ani výmluva nemám drobné rančera moc neobměkčí. Ve větších kempech se platí u okýnka a je vám místo přiděleno (můžete si ale zajet prohlídnout si kemp, vybrat místo a pak se vrátit zpět zaplatit).
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Tak benzíňák od Tokahey nevyšel - potřebuje ho na Novej Zéland. Nicméně prej máme jet přes bomby, dají se tam sehnat. Aleš poslal promptně odkaz na velkou outdoorovou prodejnu v Denveru, já tam ale klasický bomby nenašel (jen propane tanks) - snad budete někdo šikovnější:
http://www.rei.com/stores/denverflagship/index.html

Jinak ceny jsou tam dost zajimavy, jeste nakonec budem jezdit do USA za levnejma nakupama...
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Klasickej road atlas, podle kteryho tady zatim jezdime vsude, stoji ve Wal Martu pet dolaru, mam ho koupit? S bombickama nevim nic. Proti trudomyslnosti mam frisbee. A hakisak. A asi dvanact nalezenejch golfovejch micku, dale pak nekolik pouzitych Reflexu a ctyri knihy v cestine, asi sedm v anglictine. Dale disponuji pro obecne blaho pouzitelnym podrobnym slovnikem, pochopitelne pruvodecem Lonely planet, sitickem a hroooooomadou tricek. Kdybyste si jich nekdo chtel vzit mene, jsou zde na zapujceni k mani. Wic
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Olowan píše: :arrow: máme 2 hlavice na plynových vařičů (teda alespoň doufám), takže je můžu vzít a v USA k nim dokoupíme bomby. Předpokládám, že s plynovou bombou mě do letadla nepustí.
Tak bomby na můj Camping Gaz se do USA nedováží (na rozdíl od Burkiny Faso, Senegalu, Toga a dalších provařených států). Poslal jsem jim ještě na ústředí mail co jako a ať mi koukaj poradit, ale moc tomu nevěřím.
Zkuste ty vaše, např. Coleman jsem v USA našel (ještě teda zjistím, jestli cartridge Coleman nejsou kompatibilní s Camping Gazem, vypadají dost stejně)
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Ha, musím sám sobě vynadat :| - ačkoliv na ofic. francouzský stránce Camping Gazu Ameriku nemají, v REI jsem nakonec bomby objevil. Tralala, juchajda, o starost míň (pokud ten krám najdem, budou to tam mít a stihnem to do zavíračky, abychom mohli rovnou jet - to bychom měli, mají do 9 pm)
Kdyby bylo nejhůř, tak tam vařiče, spacáky, karimatky, stany atd. i půjčujou.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Já se v Praze podívám, jaký hlavice máme my. Tady mě napadlo, že Wič nemá určitě co dělat :D a mohla by tu bombu koupit předem, ať s tím pak nemusíme ztrácet čas, popř. ať víme, že si jí musíme koupit či půjčit.

Dobrá fotka Radku, ta podoba... :roll:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Ano, ano, Wič by mohla tu bombu koupit a pak s ní stopovat do Denveru.
Wanigisko napiš jí to ještě jednou o tom letadle a bombách :D :D :D
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

No tak to mi pravda trochu ujelo... :?
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Tak já dle instrukcí z porady dodávám seznam CD, co bych s sebou asi vzal (to neznamená, že musíte všechny poslouchat):
:arrow: Čechomor (Mezi horami, Čechomor, Č. live)
:arrow: Redl - směska (můj věrný parťák z cestování po Texasu)
:arrow: soundtracky - Rebelové, Rok ďábla, Ať žijí duchové, Pupendo
:arrow: Simon + Garfunkel - Sounds of Silence
:arrow: Bří Ebeni - Já na tom dělám, Malé písně do tmy
:arrow: Mňága - The best of
:arrow: Nohavica - Babylon, Divné století
:arrow: Neboysa
:arrow: povídky Šimka a Grossmanna
:arrow: Cimrmani - Záskok, Vražda v salónním coupé, Akt, Blaník, Němý Bobeš - pokud máte nějaké přání, dají se sehnat všechny hry
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Tak tedy ja napisu nejdriv, ktera CD tu mam ja, jo?
:arrow: Divne stoleti
:arrow: Redlovy smesky, dokonce dve ruzne
:arrow: Neboysa
:arrow: Barvy ceskeho folku 1-5
:arrow: Cechomor live
:arrow: Mnaga - the best of
:arrow: Plihal - takhle nejak to bylo
:arrow: milion klasicke muziky v upravach pro miminka
a jine, ktere predpokladam nikdo dalsi vzit chtit nebude.... :D :D :D
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

CD oloWANinigiska

Příspěvek od wan »

CD oloWANinigiska

Tak naši oblíbenci jsou tito (protestujte včas!)
  1. Jesus Christ - česky, 200 představení; anglicky 1CD verze
  2. Radůza: Andělové z nebes, Při mně stůj
  3. Navarová: Skleněná vrba, Barvy Všecky, Jako Šántidéví
  4. Buena Vista Social Club
  5. R.E.M.: Out of Time
  6. Prokop: Až si pro mě přijdou
  7. Spirituál Kvintet: Antologie 1960 - 1995
  8. Vysockij: Dialog u televizora
  9. Chinaski: Směska
  10. Cranberries: Wake Up And Smell the Coffee
  11. Balada pro Banditu
  12. Álom
  13. Nohavica: Darmoděj a další, Mé smutné srdce, Koncert, V tom roce pitomém
  14. Evita - anglicky
  15. Vlasy
  16. Hegerová: Lásko prokletá, Ohlédnutí, Recitál 2
Odpovědět