Zůstává otevřené...

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Grand Canyon

Příspěvek od wan »

Ohledně Grand Canyonu nejvíce převládl názor sejít dolů, raději na dva dny s přespáním dole.

Musíme zajistit rezervaci, vychází to noc z 2. - 3. 10.

Varianty jsou také vylézt a slézt to v jeden den nebo jen nakouknout shora. Pro nás fotografy bude asi důležité být tam ráno za východu slunce :-)
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Stany

Příspěvek od wan »

Vzhledem k tomu, že zřejmě budeme jen jeden den spát mimo dosah auta, vypaltí se vzít 2 větší stany.

Klokša by možná mohla vzít stan pro 3 - zjistí, zda si může prodloužit výpůjčku,

Jinak vezme stan Metr, ten je ale těžší (stan, ne Metr).
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

New York

Příspěvek od wan »

Stále velké otazníky:

Můžeme spát
  • U Moniky - je nejisté a zřejmě jen část
  • V hostelu dál či blíž od New Yorku
Můžeme si půjčit auto nebo jezdit MHD. Pro auto hovoří možnost opustit NY, pokud tak budeme chtít učinit poslední den - pak by bylo zajímavé přespat mimo NY (levněji?) a dojet autem na letiště. Můžeme si ho ale také půjčit až na ty poslední dva dny. Taky bychom hned z letiště měli dopravu a kam dát věci.

Proti hovoří pravděpodobné zmatky s orientací a hledáním parkoviště, pravděpodobně také placením parkoviště (moje zkušenost z měst typu Berlín, Mnichov, Hamburg, Amesterodam říká, že buď člověk zaparkuje rychle za penízenebo dlouho hledá místo tam, kde se neplatí).

V případě MHD, řekněme denní jízdenky, je výhodou možnost použíj ji kdykoliv se nám to bude hodit. Alespoň jednou bych se určitě svezl. A chtěl bych chodit po hlavách ostatních jako Krokodýl Dundee :lol:

:arrow: Bude třeba zjistit možnosti ubytování a rozhodnout se podle ceny.
:arrow: Zjistit ceny MHD po NY a od ubytování
:arrow: V závislosti na ubytování zvolit auto/MHD/kombinace
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Zábava do auta

Příspěvek od wan »

:arrow: Dodejte seznam CD - viz příspěvek vzorného Radka: http://hendl.cz/tlach/viewtopic.php?p=399#399

:?: Další zábava do auta :?:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Ještě nevíme jak a kdy letí Wič z NY do Denveru (teda jestli nepoběží s těma bombama po zemi) a kdy a odkud poletí domů.

Volal mi Aleš, že si Klokša v Hranicích na Moravě hodila korunou a vyhráli jsme to my s Amerikou nad Tokaheyou s Novým Zélandem. Takže jede s náma, celou cestu.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:Volal mi Aleš, že si Klokša v Hranicích na Moravě hodila korunou a vyhráli jsme to my s Amerikou nad Tokaheyou s Novým Zélandem. Takže jede s náma, celou cestu.
Tak to je super zpráva! Škoda jen, že za to nemůže neodolatelnost našich osobností, nýbrž mince nevalné hodnoty :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Canyon

Příspěvek od Radek »

Wan píše: Pro nás fotografy bude asi důležité být tam ráno za východu slunce :-)
Ale ono to jde i v poledne, za východu je dole černočerná tma a Rákosníček
Obrázek
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Canyon

Příspěvek od wan »

S Radkem jsme se bavili o objíždění G.C. na severní stranu - tak je to asi 100 mil.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Vy jste teda aktivni :)
Wan jeste nenapsal, ze ten kamp v GC zajistuje on. Jakpak to s tim vypada? :wink:
S tou Kloksou to je prima zprava.
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Tak taky nejakou reakci ode mne byste si zaslouzili. Monika mi da vedet takrka vzapeti, takze vam to poslu hned zitra. Co se auta tyce, pokud by se spalo u Moniky, povazuju to za dobrou variantu, kazdy bychom do NYC a zpet platili cca 15 dolaru, coz je 90 dolaru za osobu, coz si myslim je lepsi automobilem. A nebo to vyjde nastejno. Spis bych videla velikej cenovej zadrhel ve vasi dop-rave z Newarku a zpatky na nej. Parkovat se v NYC da s hledanim asi jako v Praze nekde kolem sedmdesatych streets, pak se dolu musi dojet metrem. Metro stoji na dve hodiny nepretrziteho cestovani dva dolary na osobu, daji se koupit metro karty sest jizd za cenu peti, ktere jsou prenosne a muze je kdykoliv pouzit kdokoliv, nebo celodenni jizdenka za sedm dolaru pro jednu osobu. Autobusy stoji jeden dolar, nektere dva. Tramvajky tu nemame, trolejbusy taky ne, zato ferryna na Staten Island je zadarmo. Taky me napada, mluvic o ferryne, ze kdybyste se chteli podivat primo na Sochu svobody,bylo by dobry mi rict, muzu udelat rezervaci. Ferryna primo xose a pak na dalsi ostrov prijde na deset dolaru, zahrnujic vylez na sosi podstavec, do koruny uz se nesmi....
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Olowan píše:Wan jeste nenapsal, ze ten kamp v GC zajistuje on. Jakpak to s tim vypada? :wink:
Vo jakým kaňónu to tady mluvíte? Já jsem si dal pivínko a steak na firemní účet... no to vás asi nezajímá.

Takže navrhovaná trasa je sejít South Kaibab Trailem (SKT) dolů do kaňonu až přes Coloradu a na jeho severním břehu přespat v Bright Angel Campground a další den jít zpět přes Indian Garten nahoru použitím Bright Angel Trailu (BAT). To celé je podmíněné získánám povolení.

Na jednodenní trek povolení potřeba není, dalo by se jít třeba na (oblíbený :-( ) Plateau Point, který je asi v polovině výšky mezi okrajem a dnem kaňonu nebo nějaké další.

SKT - South Kaibab Trail (http://www.nps.gov/grca/backcountry/tra ... _trail.htm) Z centra (informace atp.) jezdí autobus (zadarmo) prakticky celý den po 15-30 minutách (začíná hodinu před východem slunce a končí hodinu po západu slunce). Z okraje kaňonu do kempu je to 7.1 míle (11,5 km), asi 4-6 hodin, na cestě není voda ani stín, doporučeno 4 l vody na osobu. Přenížení je z 2214 do 776 mnm.

V kempu Bright Angel Campground (http://www.nps.gov/grca/backcountry/cam ... el_cbg.htm je voda z kohoutku a záchod. Nic se tam neplatí.

BAT - Bright Angel Trai (http://www.nps.gov/grca/backcountry/tra ... _trail.htm) z kempu na okraj je to 9,6 mil (15,5 km) a měl by trvat cca 6-8 hodin. Ráno a večer jer tam trochu stín, občas voda. Převýšení je z 776 do cca 2090.

Pokud nebudete protestovat, o povolení bych zažádal co nejdříve, kemp má kapacitu 90 lidí a začali to rezervovat 1. června. Povolení stojí $10 + $5 za osobu + $5 za skupinu a noc. Platí se zřejmě při rezervaci a nevrací se nic, naopak si strhnou $10. Jediná možnost je použít během roku ty peníze na novou koupi povolení. Na vyřízení chtějí alespoň 3 týdny, tak nevím nevím.

Vstup do parku stojí pro auto a jeho pasažéry $20. S National Park Passem ($50) zadarmo. Parkovné se také musí zaplatit.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Já myslím, že to za to stojí. Jestli to stihnem.
Jestli je přenížení 1300 m, tak bychom to mohli sjet po zadku a tím to urychlit, ne?
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Nebo muzeme dolu valet sudy. Ja jsem taky pro dole prespat.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Tak jsem odfaxoval žádost na velitelství Velkého kaňonu. Jako alternativní dny jsem uvedl 3. a 4. října, čili že bychom se jako někde předtím zdrželi a víc si užili a konec trochu zkrouhli, kdyby ten jeden den či dva dny hrály v rezervaci roli. Jo, a rezervoval jsem 5 míst, tedy že jsem jako vycházel z posledních informací o Wičanhpi a Klokše.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Tak velitelství velikánského kaňónu říká, že nás tam nechtějí. Takže musíme udělat one-day-trip.
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Odpovědět