New York

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

"...Prisel uzit jarnich darku
prochazi se v Central Parku..."

Kurt Vonnegut

..Central Park je v sobotu popoludni sialenejsi ako si myslite.. Vchadzame niekde pri 57 Street (pre vasu lepsiu orientaciu..) Nalada je vyborna, je krasny jesenny den v New Yorku..aa uz tu mame prvych nadsenych
bezcov, korculiarov, kolobezkarov, bicyklistov..Niektori ludia sa len tak
prechadzaju..(uups, to su jogingisti..asi..)

z dialky pocut skvelu hudbu..uprostred cesty je vyhradeny placok...ludia na korculiach - tancuju..prava Central Park disco na korculiach..nech sa
paci..ludia korculuju do kruhu, dalsi tancuju v kruhu..su mladi, neuveritelne poobliekani.. smeju sa (tazko uverit ze nie su na drogach.. ale zjavne nie su..)

ideme dalej..na travniku piknikuju New Yorski business-mani..uzivaju si sobotu.. ludia sedia pod stromami, hraju na gitarach, citaju, bozkavaju sa..(na pohlavi skutocne nezalezi..)

kusok dalej je jazierko s obrovskou fontanou..no pohlad na pohladnicu (ha! az teraz mi doslo preco sa to vola ze pohladnica..) hned vedla je taky vyklenok a tam sedi nejaky sialeny budhista, vsade okolo neho horia sviecky..hra na husle a vydava zvlastne zvuky..very impressive.. okolo stoja desiatky ludi..tazko povedat ci maju na tvarach vyraz "nechapavy", alebo "meditacny"...otocim sa o 360 stupnov - a je tu zase ten huslista..! (sakris, este raz..) ok, otocim sa o 180 stupnov..a vidim par cinankov pri takych zvlastnych stolickach kde sedite opacne a mate tam opierku na celo..haaa, cinske masaze.. jeden z Cinankov sa ku mne nenapadne priblizi odzadu..zacne mi magat plecia a nazyva to "free sample"..ha! tudle!

od jazierka vedu tocite schody zasypane jesennym listim..na vrchu sa foti nejaka svadba.. cierna nevesta v bielom..cierne druzicky v modrych satach.. plizim sa zozadu v nadeji ze hodi kyticu..nic! No co, aspon budem na fotkach..

Prave rozmyslam, ako by do tohoto prostredia skvele zapadli pezinske akcie typu "Cibulak"..tamtamy, tancujuci ludia..ked tu zrazu zacujem znedaleka zvuk bubnov..par typkov na tamtamoch..a tancujuci ludia..neuveritelny pohlad..divne poobliekane babenky.. pohodka.. jednoznacne pravy africky cernosko..hore len travove retaze dole travova sukienka..a pod nou (!) dlhe cierne teplaky addidas..cool..tancuje ako blazon..najlepsi zjav v tejto skupike je starsi muz, ktori si zjavne odskocil z povodneho joggingu..ma oblecene cervene trenky, tielko, zafacovane kolena..a tomuto uz fakt neuverim ze nie je pod drogami..tazko opisat neuveritelne pohyby..licnymi svalmi do rytmu tamtamov..padam do kolien..odchadazam.. tolko k central parku...

dalsi den sa tulam par hodin sama..Radana uz robi..musim ju pockat aby nesla sama vecer do Queensu..5 hodin sama v New Yorku..dreams come true.. zajtra mam par skusobnych hodin robit v restauracii ale potrebujem ciernu koselu..je za 5 sest..clovek by si myslel ze v New Yorku je to cas ked sa biznis len rozbieha.. ale obchody zo satami maju na tejto ulici zjavne europskych majitelov.. zatvaraju o siestej.. vbehnem do prveho - Gap (pohoda, su aj drahsie, napriklad Versace..) chytim prvu ciernu koselu a ficim k pokladni - asi sa vsetci divite preco vam tu tak siahodlho (ale zaujimavo) opisujem nakup nejakej handry za 40 dolarov..ha! v tom zhone som si zabudla penazenku pri pokladni..a v nej asi sestdesiat dolarov..jedny s poslednych co mam na zivot v N.Y. kym si najdem robotu..zistujem to ked si chcem kupit flasu vody asi desat blokov od inkriminovaneho miesta..sakra..ficim naspat..obchod uz zamknuty..trieskam na dvere (v New Yorku vraj musi byt clovek asertivny..) navela mi cernosko otvori a navela navela mi vrati moju
penazenocku..samozrejme uz prazdnu..slusne podakujem (ja viem, v New Yorku ma byt clovek asertivny..) odchadzm nas..ta ..pokukujem po vykladoch co vsetko som si mohla za tie prachy kupit...ale co, prachy boli a budu (teda urcite aspon boli..)

zostava mi asi hodina, ked sa mam stretnut s radkou v Internetovom centre na Time Square..uz ani nemusim pozerat na ktorej som ulici..za poslednych par dni poznam middtown ako dlan..idem na kafe..oplieskam poslednych 5 dolarov, ktore som mala v tajnej skrysi v penazenke (sakra..to som vam nemala hovorit ked je to tajna srysa!!no nic, nikomu to nehovorte!!) na Mocca z bielej cokolady..(neznie to hriesne?) a hodinu stravim v kaviarni citajuc Oscara Wilde-a, rozpravky Stastny princ a ine (po anglicky!! - preto som tym stravila hodinu..)

kazdopadne..este polhodiku sa flakam ulicami..odmietam ponuky na sobas
(vazne!) a potom skoncim tu v internet centre..pisem vam tento skvely
e-mail..a vy mi ani neodpoviete..!! (ja som vam hovorila ze som zbytocne zatazena na spatnu vazbu..)

lucim sa s vami, drzte mi palce zajtra na skusobnej smene v praci..nech ma zoberu..lebo ja neviem..
lubim vas
pa pa
inak uz sa nam bude dat odzajtra volat..ale doma sme len pred desiatou rano a neskoro neskoro vecer nasho casu
pa pa
L.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Hallo, everybody!
konecne sa opat dostavam k splocnemu mailu..obavam sa vsak ze moja terajsia nalada mozno znizi jeho kvalitu..len aby ste vedeli..som uplne odrovnana z roboty..nezarobila som ani na slanu vodu (dokopy je to sice v prepocte skoro dvetisic korun, ale oni tu v obchodoch neprepocitavaju, mrchy)

takze, len velmi kratko k nasmu "slovenskemu dnu", v nedelu sme boli v slovenskom kostole na slovenskej omsi (pohodka, nemozte sice ohovarat okolosediacich, lebo vam rozumeju, ale v kostole by ste to aj tak nerobili..), na slovenskom posedeni s kavou a kolacikmi po omsi (celkovy dojem - skvele, Slovaci zijuci v amerike na nas kaslali este viac ako rodeni amici..vsetko fajn, len na zachodoch nemuseli mat tu vahu co prepocitava aj na kilogramy z tych ich podivnych libier..to nas teda dost nas....)

anyway..potom sme isli do Ceskoslovenskej restauracie Koliba, kde si opat musite davat pozor na to co hovorite, pretoze personal aj hostia vam vsetci velmi dobre rozumeju..praskli sme si cesnacku a bryndzove halusky (bryndza bola dovezena zo Slovenska a nehorazne presolena, aby dlsie vydrzala (v nas:)). Ucet bol ovsem americky, takze som dala za pohodovy obedik v ceskej hospudke pouhych asi 600 korun a spokojna odisla domov...

tolko k nedeli..ale v stredu!! bol Halloween, tak sme sa dohodli s jednou
kamoskou, rodenou new york-cankou a isli s nou vecer von..dojmy
boli..zaujimave:

Ako by som vam to priblizila..v tomto sa mi new yorcania fakt rataju, ze oni sa nekaslu, to si neviete predstavit ake nehorazne masky chodili po uliciach (a skoro vsetci ludia..): strom so zivimi jablkami (Radana si samozrejme musela odkusnut..), vselijaki frankenstajni, vily, meduzy, pavuci a ine zvieratka (Radana si samozrejme musela odkusnut..:))
takze, sme niekde v Greenvidge village, downtown manhattan, blizime sa k avenue po ktorej ma prechadzat sprievod, dostavame sa relativne blizko, pretoze tento rok je vacsina new york-canov vydesenych, takze radsej pozeraju doma telku..v sprievode sa objavuju neuveritelne masky, neda sa to ani popisat (mame fotky), od Southparku, az po typka, ktory bredstavuje american beauty..neda sa popisat..ludia tlieskaju, tancuju, hra
hudba..sprievod zakonci asi styridsat masiek policajtov na motorkach..
ochadzame..ideme na koncert americankynych kamosov, niekde na 3tej
avenue..cestou natrafime na otvoreny antiquariat..stravime tam nasledujucu hodinu..vyzera uplne ako miesto, kde zrejme miniem svoju najblizsiu vyplatu..nepohnem sa zo sekcie art..chcem ich vsetky..nakoniec si kupujem M.Kunderu - Immortality, (skvele, citam ceskeho autora v anglictine) a knihu, ktora sa vola Free words, je venovana komukolvek kto ju najde a je zadarmo..su v nej slova, ktore na prvy pohlad nedavaju zmysel, ale na druhy vraj hej (neviem, este som sa druhykrat nepozrela..) na koncert prichadzame prave vcas..je to v pube Lion's den..a hraju nejaki blazni v maskach..je to skoro prazdne..platime 8 dolarov vstupne.. neskor prichadzaju typci, ktorych pozna americanka..dost dobre..taky slovensky polemik, trochu tvrdsi..dva saksiky, trubke, bicie, tamtamy, basa a gitara..vsetci hraci nehorazne dobrevyzerajuci chalani, obleceni v maskach (mumia, skolacka, potapac, ind a ine..fakt dost dobre..nehorazne hudba, vsetko zjavne povodna tvorba..) aj ked sme brutalne unavene, tancujeme na podiu (spolu s inymi maskami:))..ani, uhadli ste spravne, my sme v civile..

cakame kym dohra kapela..objavi sa maska vecera..typek na vozicku s prilbou a v maskacoch - vietnamsky veteran..smiech nam zamrzne na perach az ked si uvedomime, ze maska je len to oblecenie..cierny humor..neskor sa s nim zoznamime, vola sa Ali..."Nikomu sa nepaci moja maska.." stazuje sa..je to americankyn byvaly..stalo sa mu to pred nieco vyse rokom ked skocil opity zo strechy..shit happends..

okolo pol tretej sa plazime v Queense von z Metra, uplne znicene..zajtra
musime vstavat a behat s trapnymi sendvicmi po Times Square, prehliadat povysenecke pohlady zazobanych uradnickov v new yorskych kancelariach..ha..nikto z nich nebol noc pred tym v tom klube..hovorim si v duchu.. nas trochu schizofrenicky zivot je sice unavny..ale sme v new Yorku!!! o com inom by som raz rozpravala svojim detom?
L.

P.S.: Ako tak chodime po tych officoch..na vsetky tie 34. a 78. poschodia, sranda je ze v jednej jedinej vyskovej budove v tomto meste nenajdete trinaste poschodie..

S kazdym sendvicom, ktory dorucujem nejakemu vyhladnutemu amikovi si hovorim..teraz, teraz stretnem moje stastie (moje stastie predstavuje bud nehorazne bohaty mlady inteligentny, slobodny krasny, domnazamilovany amik; alebo ponuka nehoraznej roboty..) ale nic..to musi byt v tej zastere..!!
zite si dobre..
lubim vas
pa pa
L.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

..len tak kratko..pre vsetkych v ktorych ostala este posledna stipka uplne neopodstatnenej zavisti ze som tu..tak takto..: toto?! toto!? je moj vysneny svet..New York City ocami obyvatela New York City..?..

popisem vam vcerajsok, aby som vas vyviedla z omylu..takze..rano uplne rozbita do roboty..tam medzi vychadzkami do spinavych preplnenych ulic cistim mrkvu v spinavej preplnenej kuchyni..ked konecne padla..napcham sa do spinaveho preplneneho metra..ludia mi dychaju na krk..vyterigam sa z metra, natlacim sa do autobusu..ludia mi dychaju na krk..dovalim sa
domov..aaaa..preco by zrovna dnes nebol rad na mne vyumyvat cely byt..takze natiahnem rukavice a poklaciacky drhnem dlazku (ktora ani nie je moja..) a v duchu myslim na to kvetinarstvo vedla nasej restauracie odkial kazdu chvilu vybiehaju poslickovia s nadhernymi kyticami s kartickou..a na nej zenske meno (zda sa ze meno Luba tu fakt nikto nepozna..)ked je vsetko vydrhnute..padam mrtva do postele (kedze spim na uplne tenuckom madraci..treda takmer na zemi, tak slovo padam je skutocne spojene s rachotom a naslednymi modrinami po celom tele...

to len tak na okraj..kazdy dolar co horko-tazko za den vybeham musim vrazit do uplne nevyhnutnych veci, ako napriklad metro karta, alebo rezervacia letenky (ktoru sme zacvakali vcera..takze..tadaaa: prilietame v nedelu, 16.decembra..o 14:05 na Wiedenske letisko (do kytic nemusite davat karticky, ked mi ich davate osobne..ok?))

Inak New York teraz zije ako uz dlho nie..(myslim od Septembra..)..Yankees prehrali svoj zivotny zapas a majstrom sa stala Arizona..newyorcania piju sklamanim ako pravi pezincania..vcera si zvolili noveho primatora..tesne..o prsa..resp. o uplatky..a vsade su dlhocizne rady na premieru filmu Shallow hal, co je romanticka komedia o typkovi, ktory vidi iba vnutornu krasu zien (pre New York az pateticke..brrrr)..my, co si potrpime na skutocnu kulturu sme pred par dnami v nejakom divadielku v Brooklyne zhliadli (niektori nie prvy krat) film Samotari (Loners)..v cestine..s titulkami (ktosi mal pravdu ked mi hovoril ze v tych titulkach sa absolutne straca caro niektorych replik..)a nasledne diskusiu s reziserom..mladym Ondrickom (to je priezvisko..to robi ta interpunkcia..).. kto pozna Ing. Ladislava Durka..tak presne tak vyzera mlady Ondricek..no a kedze bol prilis "zaneprazdneny" aby sa s nami pan reziser odfotil..tak sme sa odfotili bez neho..

takze tak je to tu terazky..
zatim
L.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

cau, vsetci..(tomu hovorim siroky pozdrav..)
co sa tyka toho lietadla co vcera padlo v Queense, tak sme v oriadku..keby to niekoho tankovalo..(tymto dakujem svojim rodicom, babicke a Evine Volekovej, ktori si dali dve a dve dokopy..a doslo im ze tam presne byvame..:))
no ale ine som chcela.. len tak v kratkosti..dalsi vikend za nami..tentokrat sme vypadli z New Yorku (konecne prec z tohto stereotypu..:))a isli sme pozriet Zuzkinu tetu Betku do New Jersey..teta Betka je znama svojimi vyhranenymi nazormi na zdravu vyzivu dievcat nasho veku..takze sme radsej rano nic nejedli...ked sme dorazili, obed bol uz takmer hotovy..husta domaca slepacia polievka..niekolko obrovskych kusov vyprazaneho kurata s kopou ryze..zelenina, zavarane broskyne v syrupe..hned ako som polozila vidlicku..plna misa makovych buchiet a domacich kolacikov..no nedajte si..po tych vsetkych hamburgroch..povolila som si gate..a..no ale nedajte si..tak som sa obzrala, ze som sa zvalila na postel a hodinu len lezala, lebo moje telo nemalo energiu na nic ine nez na travenie..ked sa mi podarilo po hodine posadit naposteli..teta Betka predniesla svoju znamu vetu: a teraz si este zajete..a uz nosila na stol kysle uhorky vyprazane rezne na studeno s chlebom..no urazite starucku dobrucku tetusku?..to sa fakt neda odmietnut jedlo tete Betke..tak sme tlacili.. teta Betka ma uz skoro osemdesiat rokov..a tiez miernu sklerozu, takze ked sme dotlacili "maly olovrant" napadlo ju ze nam este pred tym chcela dat polievku..a uz ju aj naklada do tanierov..razne odmietame.."no, uz som nalozila.." povie prefikana teta Betka..a my tlacime
dalej..neuveritelne..nevladze sa ani podakovat..

je cas odchodu..teta Betka donesie igelitky a vsetko co sme nezjedli nam bali na cestu..vazi to asi devatnest kilo..a nemame sancu to zjest ani do vianoc..

nakoniec..ako najvacsi triumf vytiahne teta betka pohar medu a orechov
zavaranych v sirupe.. nato Zuzka, plna vdacnosti, ale zaroven pocitu ze to fakt nemame sancu spotrebovat prednesie vetu dna: "teta Betka, tak toto si naozaj mozte nechat.." ktoru samozrejme mysli v dobrom, ale my s Radkou v tom samozrejme hned vidime iny zmysel, akoze..no to si mozte nechat..a padame k zemi mrtve od smiechu..

ideme nabalene domov..teta betka si tie orechy nechala.. a v pondelok zase do roboty..
dobru noc
L.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Pro Radka souhrn mailů od Ľ.
- jak je v NY po útocích 11. září
- jak najít práci a pobávat v NYC s posledními pěti dolary
- bydlení v Queensu poté, co tam spadlo letadlo
- prostě nuda, nuda, šeď, šeď...

A za odměnu druhá fotka:
Obrázek
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Fotky dobrý, ty posílej! Ty stíhám!
Co kdybys to pak vytiskl (s fotkama) jako čtení do letadla?
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Já zase nechci nudit čtenáře... ještě mám fotky z NYC po útocích, Ľubku na pláži... ale vím kdy přestat :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

NA PLÁŽI!!! NA PLÁŽI!!! :shock: :P
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Uzijte si Mystic, myslela jsem, ze kdyby to vyhralo neco jineho, treba bych se qam pridala, takhle na vas pecu. Pracuju do patku vecer, v patek vas neuvidim, byla by to blahovost, v sobotu bych s vami stravila rada den ve velkomeste, vecer jsme se domluvili se zdejsima lidickama, ze bychom se naposled uvideli, a to v Queens, v Bohemce, coz je pro nas zajimava ceska hospoda, pro vas asi spis nelakava prilezitost k utraceni.... Jak chcete.... Kdyz se vam bude chtit se pridat, bylo by to prima. Pri te prilezitosti setkani se s vami v sobotu bych vam predala ten autoatlas a taky ty kuponky do Mysticu. Ja bydlim tady do nedele, pak se teda asi presunu k Monice, a jak to s vami vypada, uvidime se v Denveru na letisti. V sobotu se domluvim, kde presne. Dneska tu hrozne lije. Wic
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Wanigisku ta jeho tajna laska nejak bere. Jeste ze je Luba vdana :)
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

:arrow: Od Lindy - kámošky (takže stornovat bydlení):
tak v pohode, holkam to nevadi... rekla jsem jim ze to
budou ty 2 noci, z patku do nedele, pokud se nemylim.
dej mi vedet kdy prilitate a kdybyste prip. dorazili k
nam. ja mam v patek volno, jdu rano nechat vykastrovat
nasi kocku Lolu, tak bude vecer holka asi unavena...
adresa je:
148 Ellery St., #2
Brooklyn, NY 11206
stanice metra G Flushing Avenue
nebo trochu dal J taktez Flushing.
tel. 347-526-7961

nebo vas prip. muzu nekde potkat ve meste
tak stastny let...
Linda
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:(takže stornovat bydlení)
Stornováno.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Je nedela rano..sedim v praci a na drzovku si klepem do pocitaca..telefony nezvonia, slusni ludia spia..vlastne v tomto meste ani nie..

Jra sa sem teraz vracia uz skoro kazdy den, neviem odkial chodi, ale asi to nema daleko, lebo slniecko svieti uz od skoreho rana..

Times Squere sa zase hemzi poulicnymi predavacmi, sikmookymi portretistami, Hot-Dogarmi, podfukarmi..Ulice drazdia vonou vanilky z malych stankov s prazenymi orieskami v mede..

A u nas, v Queense, vcera vyzvanalo velke farebne auto..do amplionu zaznela zvucka..a deti z celeho okolia sa zbehli..ako v starych filmoch..ZMRZLINA!!

Ludi to taha von do mesta..

Mna to vcera vytiahlo do SOHO..snobska stvrt downtown manhattan..podivni typci v slnecnych okuliaroch a vyhrnutych golieroch a topankach cudesnych tvarov a farieb sa ako naklonovani objavuju a zase miznu v uzkych ulickach tejto zvlastnej stvrte..

Ulice su plne malych francuzskych a talianskych restauracii. Kazda z nich
vytiahne par stolov von, priamo na ulicu - na chodnik - medzi slnecnookuliarovych chodcov - prestru na ne dlhe biele obrusy..vylestene
vinove pohare - a su to najziadanejsie stoly.. sadame si k jednemu z takych stolov s kamaratom, ktoremu dlzim "brunch", "ranajkoobed" ako tu tomu hovoria..

a tak si sedim na ulici jednej z najvychytenejsich stvrti tohto mesta..ranajkoobedujem tie ich podivne hrubocizne palacinky, pijem tu ich
podivnu kavu..a je mi dobre.. kamarat je zjavne po opici..pije uz druhu bloody marry..objednam jedlo aj prenho..hovorim po anglicky a slova plynu..nadavame na falosnych ludi, nadavame ze nemame peniaze..a zrazu som na Slovensku..na terase v Prasnej Baste a cas a priestor su opat nepodstatne..

ideme pomaly naspat..okolie je plne dzezovych klubov..prechadzame okolo 'Blue Note"..jeden z najznamejsich na svete..("the capital of the world")

ideme pomaly, ale nezastavujeme sa, uz ma neudivuju podivne vecicky, ktore tu ludia predavaju priamo z chodnika..(alebo je to iba vystava?)

zastavime sa az pri hluciku ludi, ktori sleduju Streetball, poulicny basketbal..dobra ploch a hra na urovni..ako inak, ked sa ihrisko hemzi svalnatymi cernochmi, vsade sa mihaju ruky, nohy, dredy..vsetci pokrikuju a asi tak kazde 3 sekundy padne nejaky brutalny kos, je to exhibicia nadhernej hry..

Zacina fukat, asi bude prsat..idem domov do nasho maleho utulneho aparmanu na ktory si zaciname prilis zvykat..ktory sa nenapadne meni na domov..s fotkami, obrazkami..malymi darcekmi ktore si medzi sebou s babami davame..hrnceky, sladkosti, vonne tycinky.. na stenach polepene zoznamy muzei a Brodway Show v New Yorku..odkazy na hladnicke..kosik na kluce..

..a to vsetko za par tyzdnov opustame navzdy..a mne zviera zaludok, lebo mi to bude strasne chybat..
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Dobre ranko z New Yorku...
posledna ticha nedela v praci..mesto je v nedelne rana uplne vyludnene..(takze ulice vyzeraju asi ako Hlavne namestie dva dni pred
Vianocami..ale na New York je to "prazdne mesto"..)

posledne dni dolo horuco..Jar sa tento rok zamilovala do Leta a prisli sem
spolu..a zamilovavaju vsetkych ludi v meste..a my odchadzame prec, do
prazdneho Montauku..prazdne plaze..studene more..stary znamy Montauk..nase najlepsie rozhodnutie spred styroch rokov..

Odchadzame v nedelu..do domceka par minut od plaze..s hojdackou pred domom a vsetkymi spomienkami na stenach vnutri..je to ten isty dom ktory sme mali uplne prvy krat, ked sme prisli do Ameriky..

Beriem si na studene plaze svoju gitaru a skicar na malovanie..moje
newyorkske topanky a par fotiek z tejto zimy..a to je vsetko..spomienky mate vy..z tychto mailov..(niekedy mame s babami pocit ze vsetko co tu zazivame sa deje iba pre tieto maily..aby bolo co pisat..)

Minuly vikend sme mali volno tak sme boli v Brooklyne v Botanickej zahrade.. naaadhera..vsetko kvitlo..na travnikoch lezali ludia a uprostred obrovskeho spinaveho mesta naplno vdychovali vonu exotickych kvetov a stromov a keby ste sa na to pozreli z vysky, videli by ste male oblaciky stresu a uzkosti ktorej sa zbavovali s kazdym vydychom..

Preto sa do toho Montauku trochu aj tesim..len sme trochu zmatene ze nemame "doma"..ze mozme zbalit cely "New York Life" co sme tu mali do jedneho auta a odist zit uplne inde..zamotat sa do inych vztahov a potom znova odist..a nic nie je iste a nic nie je ani zdaleka "navzdy"...

dnes vecer ideme na Brodway show..na Blue Man Group..ma to byt dobre a chceme si vychutnat New York do posledneho dna..

..a Radka je trochu chora..a musim jej zafarbit vlasy..a Zuzka ma nove
plavky..a vecer si uvarime kavu a potom im budem hrat na gitare Nedvedov a Elan..a teraz ma napada ze moje "doma" je tam kde su oni dve..pre tento kusok mojho zivota..a ze mame stastie ze sme spolu..a ze bez nich by to vlastne ani neslo..

Prepacte ze vam nepisem viac o New Yorku..skor o sebe..ale aj to najfantastickejsie mesto sa casom stane vsednym..ludia su tu taki isti..dobri aj zli..krasni, hlupi..a problemi maju tiez tie iste..je to fajn zazit..ale co dalej..

takze asi taketo pocity..posledu nedelu v tomto sialenom meste..najblizsie sa ozvem z Montauku..asi tak za dvesto rokov..ked to tam zacne trochu zit..aby som vas neunudila k smrti..tak ako asi tymto mailom..

krasny den
Luba
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

No cafte, Zlatusikovia..
pokracovanie spolocnych mailov..na nasledujucich 6 mesiacov z Montauku..opat..stvrty rok..to iste miesto..ten isty domcek..ta ista praca..tie iste nudne ksichty okolo (nemyslim Zuzku a Radku..moju
pseudorodinku v tejto dzungli podivnych ludi podivnej reci..)
takze sme sa prestahovali..zbalili svych par svestek a narvali sa do auta
nasho americkeho kamarata..jednu noc..povedali zbohom nasmu apartmanu v Queense..(pobrali co sa dalo) a vyrazili na Long Island vstric novym dobrodruzstvim..

V domceku okrem nas byvaju tri Irky-bosorky..my mame upstairs..ale vyplienili to tak ze sme prvu noc spali vsetky tri na jednej posteli.. ale na druhy den sme zmenili tych prazdnuch 8 stien (mame dve izby) na utulny domcek..nanosili sme z basementu postele..stolicky..nosili sme nosili..v navale vasne..az sme zapratali vsetok mozny priestor (a nie ze by ho bolo zbytocne vela) uplne nepotrebnymi kusmi nabytku..ktore sme potom so stiahnutymi usami trepali naspat do pivnice..ale nasa vasen nepolavovala..
ked sme sa ako tak zhodli na tom ako ma byt ktora skrinka natocena a ko sa popraceme vsetky do jednej izby (kedze druha ma byt "hostovska") zacalo sa cistenie..upratovanie a vybalovanie.. v navale stahovania nabytku hore a dole po schodoch sme zjavne urvali snuru na telefon..tak sme sa s Radanou..po stopach McGyvera..rozhodli ze to nejako zapojime..urvata snura s rozstrapkanymi kablami na konci nas nezastavila a po naivnom patrani v suflickoch domaceho pana-kutila, v pivnici Radka
objavila poklad..zastrcku so stvoricou kablov tych istych farieb ako v nasej telefonnej snure s vyvodom do zastrcky na telefon..dalsi postup vam tu nebudem opisovat..jednak by ste nerozumeli odbornym vyrazom..a jednak ten zazitok s pribijanim snury o stenu by som sem radsej netahala..aj McGyver sa utne..a my sme si stejne od dusevnej cinnosti trochu odvykli..

Zuzka ma poziadala aby som na tomto mieste spomenula jej zasluhu..a
sice..kym sme my s Radkou bojovali o zapojenie nasej linky Zuzka umyla cele schody..(ktore sme vzapati cele zase zas..e neboli ciste..ked sme natahovali snuru do nasej Hostovskej izby.. kazdopadne..s poslednym uderom klinca do steny dole v pivnici sme na Zuzku zakricali aby zdvihla sluchatko, ci pocuje nejaky ton..
Pocula!!!
Zdvihla!!!
Pocula!!!!
nebol to len ton nasho vitazstva..ale melodia na slova "naco su nam
chlapi???"

takze takto..este nam nefunguje chladnicka..ale rozmyslame s Radanou ze z nej urobime pracku..ta by sa nam v tejto faze zisla viacej..;)

V praci je strasna nuda..prvy vikend bol ok..ale teraz nemame skoro ziadnych zakaznikov, jednak ze je zima jak v aprili a jednak ze JE april a sezona zacina asi tak v Juni..to tu bude skutocne zabava..este ze nam nefunguje ani televizor!! ale nic to, rozhodli sme sa ze zlepsime nase postavy..takze dnes ideme prvy (ano, viem ze si tu mnohi z vas doplnili "a posledy") krat behat..takze nam drzte palce..a najblizsie sa pravdepodobne ozvem z Montauckej zachranky..
zdravi
Luba

Ps:Dotazy..otazky a odpovede, pripomienky a akakolvek pozitivna kritika su velmi vitane..
Odpovědět