New York

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

To by nám dávalo možnost mít nocleh z 12 na 13 a z 13. na 14.9., ovšem v Connecticutu - tak 2 hodiny od NY. Ideální pro výlety na sever (Mystic, Boston, Plymouth, Cape Cod atd.)
Nezbytné je podle mne auto, který nevím jestli stihnu zařídit tady za levno - půjčovna hodila krovky.
Jednejme rychle. Napíšu jí, že děkujem a že bychom přespali ty dvě noci a v nejhorším to ve čtvrtek odřeknu.

Jinak ta úplně největší kamarádka se sestřenici ještě neozvala.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:To by nám dávalo možnost mít nocleh z 12 na 13 a z 13. na 14.9., ovšem v Connecticutu - tak 2 hodiny od NY. Ideální pro výlety na sever (Mystic, Boston, Plymouth, Cape Cod atd.)
Nezbytné je podle mne auto.
Jelikož to nikdo nezpochybnil, tak jsem počítal s tím autem - půjčíme si ho v neděli (12.) odpoledne, do té doby zdržíme v NYC, pak přejedeme přespat k ní, v pondělí (13.) vyrazíme na Mystic a dál podle výběru po Nové Anglii, navečer se vrátíme přespat a ráno (út 14.) si ještě krátce užijeme NYC nebo CT. To se mi zdá dobré.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Jen je otázka, jestli se můžeme nakvartýrovat už toho 12. Ale kdyžtak by šla ta Monika, ne?
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Jeje, vy jste toho stihli, zatimco ja se flakala u more :) Jestli jsem to teda dobre pochopila, tak zbyva zarezervovat noc z 10.-11. a z 11.-12.? Ja jsem ted trochu mimo :oops: Pokud je to tak promlouvam se za variantu spat 2 noci v hostelu na Manhattnu. To by mohl byt dost zazitek, ne? Jen se radim k pochybovacum, kteri se boji, ze jiz nebude misto... A proto navrhuji rezervovat rychle...
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Podle zákona schválnosti očekávám, že vyjde ubytování u kamarádky, levněji, více v centru apod.... nicméně, věřte mi, zapotil jsem se a nakonec jsem zarezervoval bydlení v Amsterodamu...

Podle fotek nevypadá špatně, lokace je snad dobrá (103rd Upper West Side):

Mapka:
Obrázek

http://www.hostelworld.com/availability ... umber.1850

Cena 29 USD za noc (cenu psali jako konečnou, ale mohli by chtít ještě daň). Pokoje jsou pro 10, oddělené muži/ženy, v rámci pohlaví bychom měli být pohromadě. Storno by bylo $33 dohromady (do 25 hodin před příjezdem). V hostelu je úschovna zavazadel, nepíší zda placená. Na pokoji mají být zdarma uzamykatelné skříňky. Povlečení, ručník v ceně. Internet, kuchyňka, restaurant.


Prošel jsem přes 30 hostelů a buď neměli dost míst pro nás všechny nebo byla cena přes 40. Jedině jsem našel jeden jiný, nad kterým jsem dost váhal - byl tam volný pětilůžkový pokoj po 25 dolarech... ale v srdci Harlemu na severním okraji Central Parku (kam Newyorčané nechodí po setmění...) - tak jsem to nerisknul. Pak už byl jen jeden, kde byly dvoulůžkové pokoje po 30 na osobu, tak jsem si říkal, že bychom se tam vešli všichni... ale ukázalo se, že už mají volný jen jeden a druhý za 35 - tak jsem do toho nešel - ale měl ještě lepší polohu - 83rd West. Mimochodem, k bookování nabízejí cestovní pojištění a to se evidentně měnilo s polohou hostelu - většinou bylo kolem $3, v tom Harlemu asi 10.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Wan píše:Jelikož to nikdo nezpochybnil, tak jsem počítal s tím autem - půjčíme si ho v neděli (12.) odpoledne, do té doby zdržíme v NYC, pak přejedeme přespat k ní, v pondělí (13.) vyrazíme na Mystic a dál podle výběru po Nové Anglii, navečer se vrátíme přespat a ráno (út 14.) si ještě krátce užijeme NYC nebo CT. To se mi zdá dobré.
Půjčovna by měla být na 83. ulici, bohužel nám připočítají asi 30 USD za vrácení jinde (na Newarku) a bude to vůbec trošku dražší - na to už si začínám zvykat, první návštěva navnadit, druhou utvrdit, třetí překvapit...
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:Půjčovna by měla být na 83. ulici, bohužel nám připočítají asi 30 USD za vrácení jinde (na Newarku) a bude to vůbec trošku dražší - na to už si začínám zvykat, první návštěva navnadit, druhou utvrdit, třetí překvapit...
Z NYC na Newark by cesta byla min. kolem $9 za osobu, takže 30 za auto je výhodnější - a já jsem ve své kalkulaci počítal s cestou na letiště MHD, takže ušetříme :!: :P
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Ten hostel mi připadá dobrý, ja jsem ve své noční nespavosti zkoušela taky hledat a našla jsem jen dražší. V levnějších už nebylo místo. Takže prima :D
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Nová zpráva od další kámošky sestřenky:

cau Jani, jsem tu - jestli tim myslis new york. tvuj
email mi nedosel, jenom tenhle... tvuj nejmilejsi
bratranec u me prespat muze - je to ten z hor s
holandanama? (neni, to je bracha - pozn, Radek) bydlim v brooklynu, coz je trochu dal z
centra... muj cell je 347-526-7961, tak at se mi ozve.
a kdyby to jako bylo?

tady jinak vse ok, chystam se v prosinci domu,
tentokrat na trochu dyl, asi 5-6 tydnu...
zatim pa
Linda
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Vážený pane Kronika,

cena za výpůjčku v New Yorku je poněkud jiná. (cena 65 EUR / den je platná při výpůjčce v Newarku)

1 x minivan pro 7 osob
vypůjčení: New York downtown 12/09 ... 13:00
vrácení: Newark letiště 14/9 ... 13:00
1 řidič starší 25-ti let

Cena: 6080,- Kč - poskytneme Vám 10% slevu .... celková cena je tedy 5472,- Kč

V ceně je zahrnuto - neomezené kilometry, havarijní pojištění,
pojištění odpovědnosti vůči třetí straně, místní taxy a poplatky.

V ceně není zahrnuto: poplatek za vrácení vozu na jiném místě: 25 USD (673,- Kč) a příplatek za dalšího řidiče 6 USD / 1 den.

Vyzvednutí vozu je možné po závazné rezervaci na: 84th street, 22nd street nebo 54th street.

S pozdravem

Tomáš Pospíšil
Rezervace

:arrow: ještě mi zjišťuje cenu full size (5 míst)
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

5 místný auto je za cca 4000 plus to co nahoře, mám ho vzít? Asi ale ne - Wič asi nepojede do Mysticu, ale na letiště ji povezem, to bychom se nevešli.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:5 místný auto je za cca 4000 plus to co nahoře, mám ho vzít? Asi ale ne - Wič asi nepojede do Mysticu, ale na letiště ji povezem, to bychom se nevešli.
Vždyť ale Wičanhpi letí z Kennedyho - to je úplně na druhý straně světa... A Wič s náma v to pondělí jede - nebo teda spíše nejede? Jestli nejede, tak nevím jestli platit 50 dolarů navíc za zajížďku na jiný letiště...
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Ahojky, takze co se tyce auta, jde o to, jesti chcete jet do toho Mysticku, nebo do Plimouthu. Do Mysticu bych nejela, kamkoliv jinam bych jela. Na letiste me nepovezete, jak napsal Wan, opravdu letim z JFK, a to jeste uz v jedenact dopo, protoze setrim penizky za letenku, takze budu muset prestupovat a bude mi to tudiz trvat o dost dyl nez vam. Pokud by se jelo na sever, slo by spat tu jednu noc u te kamosky v New Haven a cestou zpatky jednu noc u Moniy, coz mate o dost bliz k NYC, coz bude v to utery asi dost vyhoda. Pochopila jsem spravne, ze jste teda tak strraaaasne sikovny, ze mate kde za zadnou cenu spat i z patka do nedele - myslim ted ten Brooklyn? Jsem strasne stastna a moc se na vas tesim. Wase Wic

PS- Aspon neco dobreho, mam kupony na 25% slevu do Mysticu ci Plimouthu ci jinych novoanglickych staroatrakci... Aspon neco.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

V Plymouthu a Plomothu jsou dvě části
- loď Mayflower za $8
- vesnice, původní indiáni, atp. $20 (prý to je více než na den)
- kombi-lístek $22

Jak už psala Wič, je to otevřené od 9 do 17.

Můžeme to brýt jako možnost, když nám zbyde čas po Mysticu (teda jestli nechceme Mystic vyměnit za něco jiného?). Myslím, že je to od sebe tak 2-3 hodiny jízdy autem.

Další varianta by asi byla zajet někam do vnitrozemí CT nebo ME. Boston by se asi nestíhal.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Me přijde, že stihneme i Seaport i Plymouth, mame na to 1.5 nebo ne? Jak je to Radku s tou tvou sestrenkou, mame rusit hostel? Pocita s prespanim 5 lidi?
Odpovědět