Zprávička 1

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Odpovědět
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Zprávička 1

Příspěvek od wan »

Tak jsme akorát v polovině našeho pobytu ve státech. Jsme v San Franciscu u jedněch -teď už- známých a tak jsem zase jednou on-line.

Cestuje se nám dobře a už jsme toho dosti viděli. Po dvou dnech v New York City jsme byli v Connecticutu. Nato přelet do Denveru, zde jsme si vyzvedli auto a pustili se do anabáze. Projeli jsme indiánskou klasiku - pláně, pevnost Fort Laramie, Black Hills, Mount Rushmore (obličeje prezidentů), Crazy Horse memorial a podívali jsme se na místo bitvy u Little Big Hornu.

Pak jsme přejeli do Yellowstone, i gejzír Old Faithful jsme viděli. Běžně jsme vídali bizony. Dále jsme frčeli na sever téměř ke kanadským hranicím, do národního parku Glacier. Další přejezd do státu Washington, konkrétně národního parku Olympic. Tady jsme viděli deštný prales a nádherné pobřeží, koupali jsme se v Tichém oceánu.

Zde jsme píchli kolo, což půjčovna vyřešila tím, že nám dala nové auto.

A pak už jsme jeli na jih. Ve státe Oregon jsme se seznámili s místní policií a dostali sérii "warnings", ale naštěstí ne "tickets". Ale také jsme viděli stále potenciálně činnou sopku St. Helen.

Nyní jsme již ve slunné Californii, zemi zaslíbené. Viděli jsme národní park Redwoods (stromy vyšší než sekvoje) a nyní přebýváme v San Franciscu.
Naposledy upravil(a) wan dne 26.9.2004 20:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Uživatelský avatar
Hosna
Příspěvky: 17
Registrován: 17.5.2004 18:27

Příspěvek od Hosna »

No, to je paráda, San Francisko jsem si letos fakt užil, tak si to tak yužijte! Už jste byli na Golden Gate Bridge? Chce to slunecnej den, jinak je prd videt. Rozhodne si nenechte ujít následující: China Town, Golden Gate Park, Asian Art Museum, Yerba Buena Center for the Arts, určitě bude stát za to i Museum of Modern Art, kde já jsem bohužel nebyl; kdysi hippiesáckou čtvrť kolem Haight Street, na jejímž konci je skvělej obchod s novejma i bazarovejma CDs, kde jsem nechal spoustu peněz; Boom Boom Room - skvělej klub se skvělou muzikou, jede tam bus 38 z Market Street vystupte na zastávce Fillmore+Geary a jste tam, kus dál nahoru po Fillmore Street je super indická a hned naproti středomořská "all you can eat" asi za 8 USD; fanouškům beatniků doporučuju City Lights Book a hned vedle Vesuvio Cafe, kam chodíval Kerouac s Dylanam Thomasem... Je toho spousta, když mě něco napadne, ještě vám napíšu. Pokud byste si chtěli odskočit na jih od SF, rozhodně nevynechte Monterey a Carmel (obzvlášť Carmel je malebný městečko) a Point Lobos (kousíček od Carmelu), kde jsou k vidění tuleni. No, nebudu vám do toho samozřejmě kecat, hlavně si to užijte a nedělejte vylomeniny jako já. :)
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Uz jsme v Milane na letisti, takze koncime se prozitky a oprasujeme vzpominky...

Ze San Francisca (Hosno, diky za tipy!) jsme jeli do Yosemitte National Park, tam jsme koukali na skaly El Captain a Half Dome a dvakrat jsme si prohlizeli obri sekvoje. Dalsim cilem bylo mestecko duchu Bodie, opustene zlatokopecke mestecko drevenymi boudami, saloonem apod. Pak jeste Mono Lake. Dale jsme chteli na Mt. Whitney, ale bohuzel jsme nedostali povoleni, uz by tam prybylo prelidneno...

Tak jsme jeli do Death Valley a do Las Vegas. To jsme si uzili spravne v noci, od 22 do asi 5 do rana. V rulete jsme vyhrali 30 dolaru, takze nase mise byla uspesna. Nemensim zazitkem byla "noc" - v sedm hodin rano jsme si lehli uprostred pouste, nacez Metr s Radkem odjeli s autem pryc - a my ostatni pocitali chude zasoby vody:-) a pokouseli se spat na primem slunci...

Nicmene se pro nas vratili a tak jsme jeli dal - do Grand Canyonu. Dorazili jsme az vecer, dalsi den jsme pak slezli na jeho dno, smocili prst v Coloradu a zase vylezli nahoru. V kanonu jsme vidli vychod ... i zapad slunce.

Z GC jsme jeli do Zionu, taky krasny kanon... a pak do Bryce... taky krasny kanon. A nakonec do Arches, tak jsou hezke skalni oblouky okna - nejvetsi je vetsi nez fotbalove hriste... A pak Denver. A pak New York. A td Milano. A pak Praha.
Uživatelský avatar
Hosna
Příspěvky: 17
Registrován: 17.5.2004 18:27

Příspěvek od Hosna »

Tož teda welcome home! Zní to krásně a vypadá to, že jste si to fakt užili a viděli spoustu věcí a míst. Jak bylo v Death Valley? Tam já už jsem to letos nestihnul, ale někdy bych se tam rád podíval, stejně jako do Yosemitů (i když ty jsou velice podobné Kings Canyonu) a k Mono Lake. Historka se spaním na poušti je výborná. Doufám, že se brzy uvidíme a prohlédneme si navzájem fotky.
Uživatelský avatar
Manehonga
Příspěvky: 28
Registrován: 20.4.2004 12:19

Nazdaaaaaaar!

Příspěvek od Manehonga »

Tak Vas teda vsechny pekne vitam doma... Je to sice trochu zkalene tim, ze ja sam ted doma vubec nejsem, ale aspon takhle virtualne z opacneho konce Eurasie.... A nekdy muzeme dat nejakej chat, jako onehdy. Moc Vas zdravim

Jerry
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Abychom malinko konkurovali Hošňákovi a jeho letu helikoptérou, tak posuďte, co jsme v Americe způsobili my:

1. Sopka St. Helen, nečinná od roku 1980, se probudila týden po naší návštěvě:
http://www.national-geographic.cz/detail.asp?id=747

2. Zemětřesení o síle 6,5 stupně Richtera (160 otřesů) zaznamenali v San Franciscu 2 dny po našem odjezdu:
http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.asp?r ... zahranicni
Uživatelský avatar
Manehonga
Příspěvky: 28
Registrován: 20.4.2004 12:19

Příspěvek od Manehonga »

A to je dobry! Jak tak koukam, tak zemetreseni vypuka malem vsude, kde je nebo byl nekdo z DB - tady uz taky jedno bylo....
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Ještě jsem četl, že na Ruzyni v neděli když jsme přilítali naboural vozík se zavazadly do Boeingu (ne našeho) a udělal škodu za půl milionu dolarů.
Uživatelský avatar
Hosna
Příspěvky: 17
Registrován: 17.5.2004 18:27

Příspěvek od Hosna »

No, jo tak to já jsem proti Wanigiskově výpravě amatér. Žádné přírodní živly jsem rozpoutat nedokázal, i ty ohně v Sequoia Parku byly pouhé "controlled fires". Hlavně ale píšu proto, abych vám všem (celé "weird partě") poděkoval za pohled z Yosemitů, který mi dnes došel. Udělali jste mi velkou radost, protože v Yosemitech jsem ještě nebyl a ani mi odtamtud nikdo zatím neposlal pohled.
Hošna alias Wounded Shoulder (mezi drsnými tuláky též zvaný Dislocated Johnny :) )
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

No, ono v Yosemitech po naší návštěvě hoří taky - a nikoliv kontrolovaně, někdo to zapaluje a nemůžou ho chytit.
Odpovědět