Po cestě

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Odpovědět
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Po cestě

Příspěvek od wan »

Po krátké internetové diskuzi s Radkem navrhujeme udělat jedno setkání jen pro nás, co jsme přežili celou cestu a podívat se na "všecky" fotky, udělat výměnu fotek a v neposlední řadě vhodným způsobem utratit 30 dolarů.

Myslím, že by bylo prima mít k dispozici projektor, protože by se naň dobře koukalo. Dá se za 500 na den půjčit přes Ablákelu, v Boru je k máním Vukův, v Praze možná v planetáriu nebo na nějaké škole; Radek zmiňoval Terezu, ale nevím, za jakých podmínek by to bylo reálné.

Mohli bychom se domluvit, jestli chceme dělat nějakou veřejnou prezentaci, neumím odhadnout, na kolik je to atraktivní např. pro lidi z Ligy, ale pár zájemců z Midewiwinu, Drum Bunu apod. by se asi našlo. Na to bychom se ale museli trochu připravit (vybrat fotky apod.) - to můžeme domluvit při našem setkání.

Alternativně se na setkání můžeme vykašlat a fotky si ukázat nebo předat na CD individuálně, ale já osobně jsem pro setkání - stále ještě (i po tom, oc jsme prožili) - vás rád znovu uvidim :)

Co vy na to?
Kloksa
Příspěvky: 3
Registrován: 2.5.2004 11:04

Příspěvek od Kloksa »

Ahoj, take jsem pro spolecne setkani. Ligovy dataprojektor se da pujcit za 200 na jeden promitaci den. Myslim, ze u Waldenu v klubovne by to bylo dobre. Muzu se zeptat, jestli chcete. Termin muzu zatim celkem dobre prizpusobovat, takze dejte navrh vy, kdoz jste vice vazani na pracovni dobu. (Ja vam to pak schvalim :) )
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Mono Lake

Příspěvek od wan »

Jestli si vzpomínáte, že jsem furt tvrdil, že to jezero pořád vysychá kvůli nějakýmu městu... tak to jsem si nespletl, píše o tom Ivo Petřík v knížce Příroda severní Ameriky:
Save Mono Lake! Nálepky na náraznících automobilů hlásají "Zachraňte jezero Mono!" Tak jsem se poprvé seznámil s obdivuhodným jezerem, rozkládajícím se v Kaliformii za hlavním hřebenem pohoří Sierra Nevada. Svým stářím více než 700 tisíc let patří mezi nejstarší jezera v Americe. Voda zde byla vždy bohatá na minerály a alkalické soli. Složitými pochody vznikl na dně jezera vápenný tuf ve formě neuvěřitelných věží.

Tato přírodní krása byla utajena před lidskými zraky pod vodní hladinou. V roce 1941 město Los Angeles začalo odebírat vodu z říček a potoků, které směřovaly do jezera Mono. 65 % vody přítoků jezera prodí potrubím do největšího kalifornského města. Hladina jezera klesla od onoho válečného roku o 13 metrů. Věže ukryté pod hladinou se objevily v celé své nádheře.

...

Jezero se se totiž rychle zmenšuje, voda se zasoluje. Větry odnášejí soli do okolní pouště. Proto se mění i okolní ekosystém.

...

Ze dna bohatého na uhličitanové soli vyvěraly prameny bohaté na vápník. Na místě styku těchto dvou protichůdných materiálů vznikaly tufové útvary.

...

Nejstarší tufové útvary jsou staré kolem 13 tisíc let. Většina z nich je ovšem mladšího data. Největší shluk skalních útvarů je na jižním břehu. Jejich stáří se pohybuje mezi 200 až 900 lety.
Uživatelský avatar
Hosna
Příspěvky: 17
Registrován: 17.5.2004 18:27

Příspěvek od Hosna »

I já se, Wanigisko, pamatuju, že jsme o tom spolu mluvili a shodli jsme se, že kvůli LA to asi nebylo, protože to je moc daleko, ale později jsem o tom taky někde čet. Pokud vím, tak je v současné době několik organizací, které se domáhají záchrany Mono Lake a myslím, že už se jim soudní cestou podařilo víceméně dospět k nějakému výsledku a v budoucnu by měly být tufy opět pod vodou. Když tady tak mluvíte o tom promítání, tak zatím předběžně oznamuju, že pravděpodobně někdy v listopadu budu mít promítání zřejmě v karlínském DDM, termín upřesním, ale jsem ochoten udělat extra promítání pouze pro Drumbun.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Zkoumal jsem možnosti ČSA - Frequent Flyer programu a doporučuji to vaší pozornosti - jmenuje se to OK-plus.

Za nalétané lety získáváte tzv. míle. Za určitý počet nasbíraných mil můžete mít zdarma letenku. Zajímavé na tom je to, že registrace je zdarma a body se pořád načítají, pokud někam letíte alespoň jednou za tři roky. Uznají i letenky 3 měsíce zpátky, pokud máte kopii letenky a originál palubenky. Uznávají letenky aliance SkyTeam, kde jsou i Continental Airlines - naše cesta nám přinese podle mých propočtů 11 - 13 tisíc bodů, přičemž za 20 tisíc je zpáteční letenka po většině Evropy.

Více podrobností viz http://www.csa.cz/cs/okplus/okplus_home.htm

Přihláška je na http://www.csa.cz/cs/okplus/okplus_new_ ... hlaska.htm

Na můj emailový dotaz, jak postupovat při zpětném uznávání mil, odpověděli:
OK plus píše:vsetky lety, ktore ste uskutocnili v priebehu troch mesiacov pred Vasim clenstvom v
programe OK-Plus, sa Vam mozu nacitat na Vas ucet, ak poslete vsetky originaly
palubnych vstupeniek a aspon kopie leteniek na adresu OK-Plus, V Celnici 5, 110 00
Praha 1.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Vazeny pane,

spolecnost Continental Airlines je v alianci Sky Team od 15.10.2004. Lety s touto spolecnosti lze nacitat pouze od tohoto data.

S pozdravem

Vera Bretova
OKplus

:cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Učiním tak pomocí e-mailu petr.metr.22@seznam.cz, kterýžto postup doporučuji i pro ostatní - chodí mu to do práce.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Radek píše:Vazeny pane,

spolecnost Continental Airlines je v alianci Sky Team od 15.10.2004. Lety s touto spolecnosti lze nacitat pouze od tohoto data.

S pozdravem

Vera Bretova
OKplus

:cry: :cry: :cry:

-----Original Message-----
From: Radek Kronika [mailto:radek.kronika@post.cz]
Sent: Thursday, November 04, 2004 10:27 AM
To: Call Centre CSA
Subject: Re: RE: OKplus

Dekuji za zpravu,
v magazinu OKplus news je ale uvedeno, ze mile za lety s novymi
partnery (Continental, KLM a Northwest) lze ziskavat jiz od 15.
zari 2004. Ktere datum je tedy platne? Radek Kronika

Vazeny pan Kronika,
dakujeme za Vas e-mail.
Spolocnosti Continental a Northwest sa stali clenmi aliancie SkyTeam od 15. září 2004. O načítanie mili do programu OK Plus mozete ziadat za lety preletene po tomto datume.
S pozdravom
Alena Luptakova
CSA call centre

:? :?: :shock: :roll:
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Předmět: Hello from San Francisco
Od: "Chris Verplaetse" <verplaetse@gmail.com>
Datum: 9 Listopad 2004, 7:03

Hi friends, I hope you are all doing well. Here are a couple photos
and video clips from your visit to SF (it looks like I was drunk when
I took the picture, but I wasn't :)

http://verplaetse.com/people/chris/cz-sf/

We received your postcard from the Grand Canyon - thanks. I hope the
rest of your trip went well.

I am embarrassed that 51% of the USA voted to reelect Bush. Ugh.

Cheers.
Chris (and Michelle)
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Santa Fe

Příspěvek od Radek »

Že by to člověka nenakrklo...tam ještě musíme!!!

http://cestovani.idnes.cz/igsvet.asp?r= ... igsvet_tom
Uživatelský avatar
Manehonga
Příspěvky: 28
Registrován: 20.4.2004 12:19

Příspěvek od Manehonga »

Jo, v Santa Fe je MOOOC HEZKY. Byli jste aspon v Novym Mexiku jako takovym?
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Jerry píše:Jo, v Santa Fe je MOOOC HEZKY. Byli jste aspon v Novym Mexiku jako takovym?
Nee. Já jsem navrhoval alespoň jet na Four Corners a do New Mexica šlápnout, ale neprošlo to...
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Vnitro nesmí vidět data, která ČSA dávají Američanům

Příspěvek od wan »

Vnitro nesmí vidět data, která ČSA dávají Američanům
http://lidovky.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=310968
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

V posledním Reflexu je v rubrice Na vandru článek od kluka z Masarykovy univerzity, který v Kalifornii pracoval u balónů....nepřipomíná vám to nic? Je tam i fotka, ale nejsem si jistej, jestli je to ten "náš" z Death Valley.
Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

Příspěvek od Awa »

Radek píše:V posledním Reflexu je v rubrice Na vandru článek od kluka z Masarykovy univerzity....
http://www.reflex.cz/Clanek23301.html
Odpovědět