Trasa

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Moje poznámky k Psíkovu návrhu - varianta 3:
hrozně těžko se to dělá s nepodrobnou mapou a bez průvodce, ještěže má Wanigiska tak chytré kamarády, co dávají Lonely Planet.
:arrow: bojuju za víc času na prériích (medicinový kolo, Cody, Mt. Rushmore, i nějaký muzeum - autentický i komerční - např. Tance s vlky (kde je (byl) živej Cisco), pochodit nějaký autentický místa (Ft. Laramie, Prašnou řeku...)
Ty pláně byly jedna z hlavních věcí, který mne do Ameriky táhnou, přece jen to ostatní je taková normál turistika jako kamkoliv jinam, ale u těch rudokožců jde trochu o city. Můj názor - názor šestiny. Tři dny jsou pro mne osobně asi málo.
:arrow: nevím, jestli má cenu krátká kukačka v Glacieru, je to trochu bokem, ovšem pokud píšou, že za to stojí i jenom průjezd, tak asi jo
:arrow: musím asi dát za pravdu Olowan, že průjezd záp. pobřežím sežere spíš tři dny než dva (nevím, jak nám půjde spaní v autě) Možná by tam (cca v půlce) stálo za to zvolnit a někde se fláknout u moře nebo navštívit ten park
:arrow: Las Vegas - podle mne bude zážitek z prohlídky ve dne 50%. Ideální by bylo spát tam, ale bohužel navazuje GC, kde je potřeba "si přivstat"
:arrow: zdá se mi 3 dny na přejezd do Santa Fe moc, včetně těch puebel. Počítejme půlden na velkou atrakci (Fe, Taos) a pár hodin na malou

Je to dobře udělaný, uděluji Psíkovi malinkatou včeličku za pilnost:

Obrázek

Bohužel ale stejně budem muset něco vynechat a já vůbec netuším co. A to bych tam nacpal ještě prohlídky nějaký techniky, který je po Americe spousta (lodě, vrakoviště letadel atd.)

:?: Ceny za kempy, co tam uvádíš, jsou za campsite/stan/osobu/auto?
:?: Asi bude potřeba mít bydlení v parcích zarezervovaný, že jo?
:arrow: Myslím, že Golden Pass platí jen do NP, nikoliv do State atd., tam to budem cálovat.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

www.mapquest.com

zadáte odkud kam chcete jet a najde vám to trasu, vypíše kde odbočit atd. Nevím, jestli to využijem...

Jinak jídlo se do USA vozit nesmí a do Kalifornie taky ne :(
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Prima, alespon budeme mit lehci batohy 8)

K Radkovým poznámkám
- cena za kemp je z LP a předpokládám, že je to za auto. Ale jistě to nevím, nikde to v něm nepíšou
-myslím, že kromě Yosemitů, GC a možná Yellowstone nejsou rezervace potřeba
-víc času na pláním-můžeme se o to pokusit, ale půjde to na úkor něčeho jiného. Cody je dost cestou a Mt. Rushmore v podstatě taky. Jestli chceš i muzeum tak budiž, ale jedno by mohlo stačit, ne :wink:
-se zastávkama na západním pobřeží souhlasím a v postatě jsem s nima i počítala. Už jsi tady přece někde psal, že jsme na dovolené a né na útěku
-jih bych zatím časově vůbec neplánovala, pomalu to vidím tak, že tam ani nedojedeme :(
-taky jsem objevila, že kousek pod GC je jeden ze zbytků Route 66 8)

Beru to tak, že máme předběžnou trasu a zbytek se vyčábří cestou. Co Klokša, jsou o nich nějaký zprávy? Třeba jako jestli letí s náma nebo tak něco.

Hele Wič, ty bys taky mohla mít nějaké typy, kam jet a co naopak vynechat. Neříkej, že s tvých hojných přátel nikdo po USA necestoval, když už tam tak dlouho tvrdnete. Napadá tě ještě něco, co zahrnout do cesty :?:
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

CLovece, necestoval. trosku, to jo, ale kdyz nekdo nekam vyjede, je to jen na par dni, vsichni se chystaji cestovat az na konci pobytu. :o Takze se odsud jezdi bud tam, kam jsem uz psala, a nebo na Floridu. Akorat Monika byla tri dny v Holywoodu na Miami, ale to je trosku jinaci zalezitost.
Ceny campu muzou byt ruzne, vetsinou je poplatek za auto a pak jeste nakej manipulacni za kazdou osobu. Jestli to jeste porad plati. Hrooooozne se na vas tesim, Wic
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Olowan píše: Co Klokša, jsou o nich nějaký zprávy? Třeba jako jestli letí s náma nebo tak něco.
Ahoj Radku,

tak uz jsem dorazila. Jeste asi pojedu na par dni ven z Prahy (nevim jeste presne kdy), ale konecne se podivam na tu cestu do US. Omlouvam se, ze jsem ponekud neaktivni v planovani, ale nejak se mi toho trochu necekane nakupilo :-) (a navic je to se mnou tezsi, protoze jsem spoustu mist uz videla, ale s vami je uvidim rada znovu :-) (teda doufam, ze rada :-)

Podivam se na zpravy a zkusim konecne take prilozit ruku k dilu. Nemam sice kamose v te oblasti kam jedeme, ale zato tam nektery z mych kamosu puvodne studovali, tak zkusim vytahat par rozumu i z nich.

Musim bezet. Ozvu se. Pripadne telefon asi uz mas, kdyby neco (723812050), budu ho mit vicemene do konce srpna. Pak ho asi zase uzme segra.

Tak zatim
Eva
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Potřeboval bych upřesnit tu schůzku u vás - budem muset s Metrem přijet na otočku z Boru a pro Metra v podstatě platí že čím později večer, tím líp.
Třeba v 8? (To budem zas ale končit po půlnoci...)
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Pokud to bude v sobotu, tak je nám to asi dost jedno, takze klidně ve 20. Uděláme to teda Na Pankráci?
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Jo, klidne, to uz je fuk. Mozna klidne zacnete driv s Kloksou a my se pripojime (Metr bude stejnak mlcet)
Proc kdyz jste tady nejedete na ten Karlstejn? Ja bych jel hned, ale asi to neslepim s tim Borem.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Pro Wan je to posledni vikend v Praze pred odletem, takze toho jeste potrebujeme pomerne dost zaridit. A taky (spatna zprava pro tebe :wink: ) jsme dostali stavebni povleni a mama tak dost zarizovani k bytu.
Zacatek schuzky bych dala na 20 h pro vsechny.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Tak ctu jeste jeden docela dobry cestopis a dozvedela jsem se, že - Las Vegas v noci rozhodne stoji za to. Kazdy hotel se snazi upoutat, takze jsou pred nim ruzne sarady-pred jednim vybuchuje vodni sopka, pred druhym je namorni bitva,... Ceny jidla a ubytovani jsou pry nebyvale levne, neb cestovatelum musi zbyt dost penez, aby je prohrali v kasinu 8)
A jeste je vsude zminka o tom, ze drevo se ve vetsine parku (zvlaste na stredozapade) musi kupovat od spravcu parku. Takze ten varic budeme potrebovat :cry:
A taky popisuji navstevu v zabavnim parku v Los Angelos a fakt musime najit nejaky den pro tyhle hratky :shock:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Trochu jsme zamluvili ten začátek v NY. Bohužel je to tam pitomě načasovaný, škoda že nám to nedošlo - měli jsme lítat v noci. Takhle nám zbyly dva půldny a dva celodny. S chytřejším načasováním jsme se mohli dostat na 4 celodny, zase ale platíme jen 3 dny auto.
Auto vyjde asi na 100 USD na den, tak bychom fakt mohli jeden den někam popojet, at ho využijem.

Návrh:
:arrow: první den odpoledne - půldenní prohlídka pamětihodností, ubytování
:arrow: druhý den - celý v NY - muzea atd.
:arrow: třetí den - Mystic Seaport nebo Valley Forge nebo Niagara (v tom případě spát na Niagaře nebo někde venku)
:arrow: čtvrtý den dopoledne - buď doprohlídka města nebo přejezd od místa spaní ještě přes nějakou zajímavost na letiště
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Jo, ja s tim takhle souhlasim. Na ten vylet me fakt nejvic laka Seaport, ale pevne to muzeme dodohodnout v sobotu (kdyz mame tu demokracii)
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Pláně

Příspěvek od wan »

[ Od Tokahey posláno Radkovi ]

K pláním...

Nejzajímavější muzeum je v Cody. Na někoho sice dělá dojem, že je vůči indiánům necitlivě udělané, ale co se týče expozice, tak je to to nejlepší co jsme viděli. Medicinové kolo je na cestě z Cody do Crow Agency, kde je mimochodem úplný nic, jenom opodál Little Big Horn. Musíte ale jet po cestě, která se jenuje ALT 14 ne 14, protože ta to objíždí. Hezke je i muzeum v Denveru "Muzeum of Arts" a v Colter Bay, což je informační cenrum v Yellowstone.

Krásná krajina je když se jede sz Denveru do Yellowstone a z Yellowstone nahoru do Montany do Glacieru. Černý hory krom Mt Rushmore mají ještě jedn hrůzu a to Crazy Horse vytesanýho do skály. Pod Black Hils je vidle Rapid City, kde je největší indiánský obchoďák na světě, který se jmenuje Prairie Edge. Je celkem v centru a dá se dobře najít. Asi 300 metrů od toho obchďáku je hezký muzeum of Yourney. Nejdřív tam pustí film o
Black Hils a pak se můžete jít podívat do Indus části. Jinak k těm muzeům ještě Washington, pokud budetet pojíždět nějak po tom východě. Staví se tam nové indiánské muzeum, ale nevím jestli to již dodělali. Ty muzea c tam jsou tak jednoznačně the Best je Muzeum of Holocaust. To je dost sugestivní. Jinak pokud se na východě dostanete do Bostonu zkuste v univerzitní čtvrti Piebody Museum. Jsou tam hodně staré exponáty, my jsme se tam bohužel nedostali.

Jo teď zase na západ. Zajímavá je prohlídka Fort Laramee severně od Denveru se asi po 250 km zahne doprava. Je to docela velký a pro představu jak to fungovalo myslím dobrý. Pokud byste chtěli přivézt bizoní lebku, Perry ví, kde jsou nejlevnější. Kdybyste jeli do Zyonu, tak se zastavte po levé ruce než tam dojedete v Pioneer trade shop. Má tam hezký věci a má ráda čechy. Možná si mě a Wasúpa a Stacha bude pamatovat. Wasúp tam prodal např. vyřezávanou masku.

Pokud máte jen šitovou mapu, mohu vám půjčit atlas. Něco pamatuje, ale dá se podle něj v pohodě jezdit a jsou v něm právě vyznačené různé state parky, ve kterých se nechá levně nocovat. Jinak mám i mapky těch national parků a tak. Nemá smysl je vozit s sebou, protože je ta dostanete, ale pro naplánování variant výšlapů by vám možná pomohly. No tak se kjlidně můžeme sejít. No problem.

Eva s vámi nakonec asi jede protože ten zélan na poslední chvíli odřekl, že
je to moc narychlo, že by tam chtěla za ty peníze být tak 3
měsíce.

Tak Haus

TK
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Radek píše:www.mapquest.com

zadáte odkud kam chcete jet a najde vám to trasu, vypíše kde odbočit atd. Nevím, jestli to využijem...

Mapquest je vzdycky rychlejsi nez skutecnost, bacha na to....
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

AHoj, mam ne uplne prijemnou zpravu. Musim zcit svuj pracovni pomer 2.10., z cehoz plyne, ze kdyz se dopustim naprosty silenosti a priletim na Ruzyni v tentyz den rano, musim byt nejpozdeji v patek 30.9. dopoledne v NYC, nejlepe teda uz ve ctvrtek vecer. Z cehoz plyne, ze bych mela mit moznost 29.9. odnekud odletet. Podle toho planu Olowan to vypada bud na San Francisko, ci Las Vegas. Toz uvidime. Je mi to hrozne lito, ale i tak jsem rada, ze s vami stravim o pet dni vic, nez jsem puvodne mela. Wic
Odpovědět