Láska za časů koronaviru

Drobné zprávičky a oznámení
Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

Re: Láska za časů koronaviru

Příspěvek od Awa »

Ahoj lidi,

chápu, že asi spousta z nás doufá, že už o koronaviru nikdy neuslyší. Pro pesimisty tu mám kousek inzerce: moje teta Milena nakoupila v metráži nanofiltr do roušek (https://www.adler.info/ro/cs/product/h- ... 5?color=00). Měli už jen balení po 250 metrech, takže mi 100 metrů poslala a pověřila mě distribucí. Takže - kdo chcete? Odvinu, pošlu.

Je to produkt výzkumu Technické univerzity v Liberci a má mít asi 80% účinnost při filtraci těch potvor. Vkládá se do roušky (je třeba mít dvojvrstvou, s kapsičkou) a používá se jednorázově - po použití se vyhodí. Metráž má šířku 20 cm, takže člověk si každý den odstřihne proužek. Hádám, že 1 metr vystačí na týden.

Jinak žijeme ňáko v chvatu. Odstěhoval se nám nemilovaný spolubydlící, a dali jsme se do malování bytu. Začali jsme s těmi nejpotřebnějšími částmi - kuchyní, koupelnou a chodbou, čímž jsme paralyzovali ty domácí neuralgické body. A malovat budeme asi až do skonání věků. Ke štětce s barvou jsme se dostali třetí den, předtím škrábání, stěrkování. Když se včera začala odlupovat stará malba (poté, co jsem ji přetřela novou :-) ) na místě, kde nebyla ani prasklinka, myslela jsem, že pojedeme k Chocholouškovi (a nemyslím Kanyapi). Ale na Libušce už jsme asi před měsícem naroubovali jednu zplanělou švestku či co to bylo, a vypadá to, že se roub ujal! To se nám ani jednomu nikdy předtím nepovedlo! A koupila jsem semena hořce žlutého. Oddenky se přidávají do bylinných likérů. Až nám začne hrabat, půjdeme do toho.
Odpovědět