Nové fórum, téma, příspěvek...

Nápady a návody na používání Tlachu
Odpovědět
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Nové fórum, téma, příspěvek...

Příspěvek od wan »

Tak nejdříve k těm pojmům - jsou hierarchicky rozdělené

Kód: Vybrat vše

Kategorie
  Fórum1
  Fórum2
 ...
Kategorie 2
  Fórum 3
  Fórum 4
     Téma 1
     Téma 2
         Příspěvek/Odpověď 1
         Příspěvek/Odpověď 2
         Příspěvek/Odpověď 3
         Příspěvek/Odpověď 4
         Příspěvek/Odpověď 5
     Téme 3
  Fórum 5
  ...
...
Původní anglické termíny (možná, že vám někomu budou milejší) jsou Category, Forum, Topic a Post/Quote/Reply.

Kategorie a fóra mohu vytvářet jen já a nemají jiný význam, než nějak příspěvky organizovat. Pokud byste chtěli nové fórum nebo témata nějak přeskupit, dejte mi prostě vědět.

Téma může vytvořit kdokoliv - slouží k tomu tlačítko "Nové téma". Je to logické v místě, kde je seznam témat a vy vytváříte další. Toto tlačítko je ovšem i na obrazovce, kde máte jedno téma a všechny jeho příspěvky. Když zvolíte Nové téma zde, příspěvek se neobjeví pod ostatními, nýbrž jako první na nové stránce. To je zřejmě proto, aby uživatel zauvažoval o vytvoření nového tématu, když dělá nějaký tématický přemet a témata příliš neboptnala.

S vytvořením tématu se vytvoří také první příspěvek.

Oproti tomu příspěvek lze vytvořit pouze když máte otevřené určité téma a zobrazeny všechny jeho příspěvky. Vedou k tomu ovšem 2 cesty:

:arrow: Tlačítko "Citovat" (anglicky Quote) - je zobrazeno v pravém horním rohu každého příspěvku a slouží k tomu, abyste mohli reagovat na něco, co někdo jiný napsal. Jako základ se zkopíruje celý text původního příspěvku do bloku "Quote", což se finálně zobrazí jako citace ("Radek napsal").

:arrow: Tlačítko "Zaslat odpověď - to je jenom jedno a je až úplně na konci stránky. To také vytvoří příspěvek, ale nereaguje na žádný konkrétní - prostě se jen objeví prázdné okénko a když napíšete a odešlete svoji zprávu, tak se objeví úplně dole jako poslední příspěvek - ale jako součást aktuálního tématu.

Abyste si mohli beztrestně hrát, vytvořil jsem fórum Test, kde si můžete dělat co chcete, aniž by to někomu vadilo.
Odpovědět