Sněm 2020

Ví se kam, neví se kdy

Preferujem

Anketa končí za 27.8.2020 17:43

Podzimní prázdniny
2
40%
17.listopadu
3
60%

Celkem hlasů: 5

Wicanhpi

Re: Sněm 2020

Příspěvek od Wicanhpi »

Ahoj!
S přesunem na Velikonoce souhlasí Hendlovi, Jurkovičovi, my a Olča.
Dželeni na toto období nemohou plánovat.
Lili a Okeya se nevyjádřili.

Přesouvám na Velikonoce, ještě se zeptám Lili a Okeyi, nebudou-li zásadně proti.

Zdravíme!
Wičanhpi s Čendou a Tíkem
Olowan

Příspěvek od Olowan »

Prima, díky, že se o to staráš
Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi »

Velikonoce zamluveny:-).
W.
Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi »

Milí milí,
sněm je domluven na sv. Václava - tedy od pátku 24. do úterý 28. 9. 2021.
Snad už to konečně klapne:-).
Všechny moc zdraví
Wičanhpi
Naposledy upravil(a) Wicanhpi dne 8.4.2021 22:07, celkem upraveno 1 x.
Olowan

Příspěvek od Olowan »

Díky Wič.
Olowan

Příspěvek od Olowan »

Wič, prosím, kde je to ubytování? Nenašla jsem odkaz. Díky
Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi »

Olowan píše: 31.8.2021 16:49 Wič, prosím, kde je to ubytování? Nenašla jsem odkaz. Díky
Penzion u Tabášků, Kunčice pod Ondřejníkem :)
Olowan

Příspěvek od Olowan »

Ahoj kamarádi, my jedeme ve složení Eliška já a pes. Eliška si bere koloběžku a bude mít po většinu času svůj program. Pojedeme vlakem, vyhodnotila jsem to jako pohodlnější a snazší než autem.
Olowan

Příspěvek od Olowan »

Máme koupené lístky na Pendolino do Ostravy, někdo s námi vlakem? V Kunčicích bychom v pátek měli být okolo 21h. Wič, zeptáš se pána, jestli budou neočkovaní potřebovat testy? Vůbec netuším, co aktuálně platí...Díky
Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi »

Ahoj,
my jedem autem, můžem někoho vzít -Okeyu, Olču?
Na očkování a testy se zeptám, já mám také první dávku teprve včera:-).
Zatím 6draví
Wič
Olowanteča

Příspěvek od Olowanteča »

My pojedeme vlakem až v sobotu ráno. mane Honga ještě v pátek večer učí.
Awa

Příspěvek od Awa »

Ahoj, my jedeme autem, máme dvě volná místa na cestu zpátky. (Jelikož Jurkovičovi jedou až v sobotu, bereme směrem tam Olowan Tate s Eliškou.)
Vlakové sekci můžeme vzít nějakou zátěž, pokud byste chtěli. Třeba deku?

Chceme vyrážet v pátek cca v půl páté = v půl šesté vyrazíme. Vychází mi to, že tam budeme cca v jedenáct večer. Kdo tam bude první? Můžete nám dát prosím echo, kde najdeme klíč, pokud byste tou dobou už spali?

Koukala jsem se, kde je penzion u Tabášků (http://penzion.strankyjv.cz/). Píšou, že Kunčice pod Ondřejníkem 460. Bacha, mapy.cz ukazujou tyhle adresy v Kunčicích dvě, a ještě na dvou různých koncích obce. Tak je to tady: https://mapy.cz/s/mejakavuma (49.5499281N, 18.2769625E).

Ubytování je s peřinama, nebo spacáky s sebou?

Přemýšlím, jestli máme vzít kolouškovi cestovní postýlku. Na fotkách z penzionku jsem viděla min dvě manželské postele. Kdyby jedna vyšla na nás, postýlku brát nemusíme, neb na 180 cm se v pohodě vejdeme všichni tři. Tušíme o rozložení postelí dost na to, aby se dal udělat zaléhací pořádek a abychom věděli, jestli na nás dvojpostel vyjde?

(Případnému našemu spolubydliči sdělujeme, že koloušek v noci spí docela dobře (budí se cca 4x na kojení, po krátkém zakvíkání, a to se zase já budím (prý) docela dobře). Ale u mimina jeden nikdy neví, to je fakt.)

Tušíme něco o ceně za pobyt?
Naposledy upravil(a) Awa dne 20.9.2021 21:36, celkem upraveno 5 x.
Awa

Příspěvek od Awa »

Uvažovala jsem o tom, co s sebou. Už jsem na DB sněmu dlouho nebyla, tak jsem vyšla ze cviku. Takže:

Každý:
plavky
deku? Ve vybavení je psáno venkovní ohniště. Dáme sněm venku? Jestli jo, pak asi bude chladno, tj. teplé věci na sebe a deku pod zadek?
ještě něco?

Společné
drumbuní konvičku - kdo ji má?
kmenovou vlajku - kdo ji má?
drumbuní tyč - kdo ji má?
dekrety na orlí pera - mám u sebe 12 dekretů na orlí pera, 3 dekrety na tituly VL, 8 dekretů na korálky. Sama o žádné pero žádat nebudu, možná o 1 pro Dželena. Jak jste na tom ostatní? Bude to stačit?

Vezmu
svícen ve tvaru 4násobného ohně, kdybychom se rozhodli přeci jen udělat sněm v místnosti
sekeru a pilku - kdybychom chtěli sněm venku, ale nebylo tam nářadí
Naposledy upravil(a) Awa dne 20.9.2021 21:32, celkem upraveno 2 x.
Awa

Příspěvek od Awa »

Přemýšlela jsem o programu. Máme s sebou členy kmene s malýma nožičkama + my budeme mít kočárek, plánování je tudíž třeba. Napadlo mě:
  • jeden den (ne nutně hned sobota) samozřejmě výlet na Ondřejnickou skalku. Proto tam jedeme. Wič naznačovala, že nám snad majitelé penzionu dají tip, kudy nejlíp jí.
  • nechala jsem se uchvátit romantickou fotografii turistické chaty Ondřejník (https://www.poznavejtebeskydy.cz/tipy-n ... -ondrejnik) s kapličkou a výhledem do kraje, takže abychom si užili tu Ondřejnickou skalku, navrhuju tento výlet: https://mapy.cz/s/hebutedufe. Znamená to popojet vlakem z Kunčic do Frýdlantu nad Ostravicí (jede každou hodinu, cesta 10 minut). Eventuálně, pokud bychom se vešli do aut, dalo by se popojet a startovat až u chaty Ondřejník. Ušetřili bychom si 3 km cesty a 300 metrů stoupání + cestu v Kunčicích na vlak, ale tatínkové by pak museli vlakem vysvobodit auta. Nemám ale tucha, jestli to vaše děti jsou schopny absolvovat, tož se na to prosím koukněte.
  • naším cílem je sice jiný geomorfologický útvar, ale Beskydy se tyčí provokativně hned vedle, navíc nastrkují Pustevny s čerstvě opraveným Libušínem, takže navrhuju vypravit se jeden den tam. Trasa ovšem není triviální, neb je to daleko a vysoko a na Pustevny sice jede autobus, ale pro nás nepoužitelný, protože z Rožnova = z druhé strany Beskyd. Nejkratší cesta je podle mě toto: https://mapy.cz/s/gulufovula. Zkrátit se dá buď posunem autem k nástupu na stoupání (Pekliska, bod 3 v mapě), nebo kombinací vlak do Frenštátu, bus do Trojanovic (docela to navazuje) a lanovka na Pustevny (https://www.pustevny.cz/lanovka/). Lanovka je ovšem docela drahá... Kdo by byl nahoře po cestě lanovkou bujný, může si zajít k soše Radegasta, případně až na Radhošť. Prosím koukněte, jestli to celé s Pustevnami není utopie.
  • na zpáteční cestě autem navrhuju navštívit Štramberskou Trúbu, útvar v krajině poněkud osamělý (pokud jde o přírodní krásy vůkol), takže se k němu člověk hned tak nevypraví, ale místní by rozhodně trvali na jeho historicko-společenském významu (https://www.stramberska-truba.info/). Je to zchátralý hrad, z nějž byla obnovena jen rázovitá věž. Opodál je jeskyně Šipka, největší zříceninová (nebo nějak tak) jeskyně u nás, volně přístupná. Aspoň já bych to ráda viděla.
Naposledy upravil(a) Awa dne 20.9.2021 21:33, celkem upraveno 1 x.
Awa

Příspěvek od Awa »

Jo, a ještě program sněmu. Ať už o tom můžeme přemejšlet:
  • zahájení (kdo zapálí oheň? Jak (Beru křesadlo. Okeyo, nechtěl bys vzít dřeva - pro případ, že bude sněm venku?)? Zákon čtyřnásobného ohně - jak? (Beru kartičky s jednotlivými paprsky.)
  • losování náčelníka (máme představu o tom, kdo všechno je členem kmene :shock: ?) Losovat by mohl Dželen - víme, že jede a není členem
  • udílení orlích per (kdo je bude udílet? Ten, kdo povede sněm?)
  • diskuse na ostatní témata, pokud by někdo chtěl něco diskutovat
  • zakončení modlitbou kmene Omaha
Kdo sněm povede?
Děti a psi na sněm obvykle nesmějí, ale neuděláme výjimku? My bychom to tedy ocenili.
Asi by bodlo to moc neprotahovat, kdo ví, kolik vydrží děti (hodinu?)

Někdy večer předtím asi uděláme radu orlích per...
Odpovědět