další sněmy

Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

další sněmy

Příspěvek od Awa »

Kamarádi, chápu, že se to může zdát předčasné, ale když už jsem se s tím přehledem jednou dělala, tak ho sem dám. Další sněmy tedy nejspíš budou na těchto místech:

Kamenec (1072 m) - Novohradské hory
Čerchov (1042 m) - Český les
Vysoká (1024 m) - Hostýnsko-vizovické vrchy
Javorník (1019 m) - Javorníky
Ještěd (1012 m) - Ještědsko-kozákovský hřbet
Lesný (983 m) - Slavkovský les
Velká Javořina (970 m) - Bílé Karpaty
Tok (865 m) - Brdy (pokud do té doby potrénujeme hru na partyzány)
Devět skal (836 m) - Žďárské vrchy
Slunečná (800 m) - Nízký Jeseník
Luž (793 m) - Lužické hory

Inu řeknu vám, že o některých jsem jakživa neslyšela. O to víc mě překvapilo, že třeba do Hostýnských vrchů pojedeme už tak brzo. A o to taky bude lepší tam jet :D .
Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

Re: další sněmy

Příspěvek od Awa »

Jsem se zas jednou podívala, jak je to s těmi nejvyššími horami, na které pojedeme na další sněmy. Zdroje se navzájem poněkud liší. Když už jsem se v tom ale šťárala, hodím sem aspoň odkazy, které jsem našla a jsou k věci - abychom to příště nemuseli moc hledat:

http://www.treking.cz/regiony/nejvyssi-vrcholy.htm
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tis%C3%ADcovka

Například jsem přišla na to, že v původním seznamu schází Jeřáb (1003 m n.m.), nejvyšší hora Hanušovické vrchoviny. Kdo ví, kde je Hanušovická vrchovina? Já to nevěděla. Už to vím. Vylosovaným respondentům, kteří odpoví správně, bude na vrcholu Jeřábu předána cena.
Uživatelský avatar
okeya
Příspěvky: 185
Registrován: 20.4.2004 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od okeya »

Já už to taky vím, je to západní předhůří Hrubého Jeseníku. Já chci cenu! :-)
Uživatelský avatar
okeya
Příspěvky: 185
Registrován: 20.4.2004 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od okeya »

Tak teď nevím. Všichni letos pojedou do Slavkáče a ná budu na vrcholu Jeřábu čekat na cenu??? :-D
Uživatelský avatar
okeya
Příspěvky: 185
Registrován: 20.4.2004 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od okeya »

Jo a jen aby byl pořádek, tak jsem vytvořil seznam (přikládám jeho začátek). Dost se těším na tajné zdolání Hradiště. A taky jsem spočítal, že na Říp polezeme (pokud budem brát jednu horu ročně) v roce 2075!!!
hory.jpg
hory.jpg (236.2 KiB) Zobrazeno 8949 x
Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

Re: další sněmy

Příspěvek od Awa »

No, kamarádi, dle toho děsnýho Okeyova seznamu, kterým se už mnoho let řídíme, je dalším na řadě Hradiště v Doupovských horách. Nachází se ve vojenském újezdu Hradiště. To je blbý, protože se tam nedá jen tak normálně jít. Jsou podle mě dvě možnosti:
  • jen tak tam normálně jít a na vojáky se vykašlat. S tím by ale musel mít někdo zkušenosti. Pokud vzdáleně tuším, v Hradišti vojsko opravdu občas cvičí, takže mně to jako dobrý nápad moc nepřijde.
Uživatelský avatar
okeya
Příspěvky: 185
Registrován: 20.4.2004 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od okeya »

Jak děsný seznam? Podle tvojeho bychom byli už na 700 metrech a podle mojeho ještě dlouho budem na 800 a víc. 8)
Uživatelský avatar
okeya
Příspěvky: 185
Registrován: 20.4.2004 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od okeya »

Já jsem pro to napsat to jako hromadnou akci, pietní to moc nebude. Spíš mě zajímá kdy to bude a taky kam se půjde podívat. Já totiž nejspíš budu v cizině v tom termínu říjnovém, takže bych navrhnul to udělat v září, ale tam je zase 28 ve středu, čímž by vznikly pětidenní prázdniny. Tak nevím. V nejhorším prostě na sněm letos nepojedu... Ale kdybych třeba mohl, tak by se mi líbilo se podívat nejen na Hradiště ale třeba i do Doupova - stojí tam ještě místy nějaké kaple...
Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

Re: další sněmy

Příspěvek od Awa »

Ahoj kamarádi,

chceme-li se letos dostat na Hradiště, je nejvyšší čas konat. Předvyplnila jsem žádost o vstup na újezdní úřad, ale potřebuju vaši součinnost v těchto věcech:
  • dořešit datum konání
    nacionále účastníků - čísla vašich občanek, event. data narození
    Wanigisku prosím o nacionále Drum Bunu.

Více ke každému bodu dále.


1) Okeya v říjnu nemůže a mně se intuitivně zazdálo, že zářijový termín by mohl být lepší. 28. září je ve středu, tj. Vyžaduje to 2 dny dovolené nebo ze školy, to je trochu blbý. Jako termín vstupu jsem vybrala víkendový den (sobotu) – protože předpokládám, že v sobotu vojáci cvičit nebudou, tj. Větší pravděpodobnost povolení.
Nebo volit spíš říjnový termín (28.10. je pátek) s tím, že Okeya nepojede, nebo dokonce listopadový (17.11. je ve čtvrtek)?

2) Do emailu vám posílám žádost. Předepsala jsem konkrétní lidi. Vyšlo nám to pěkně na 20 kousků, tj. přesně tolik, kolik tam mají řádků :-) Zapomněla jsem na někoho?
Doplňte tam prosím čísla vašich občanek (tentokrát prosím pravá, vojáci jsou na tohle citliví), u dětí, pokud nemají občanku, tak datum narození. Doplněnou žádost prosím pošlete mně zpátky, dám to dohromady.

3) IČ je asi jasné. Máme jako kmen i někde sídlo? Je to sídlo nějak ověřitelné? Myslela jsem, že na webu LLM jsou kontakty na kmeny, ale zdá se mi, že nejsou. Přemýšlela jsem, jestli tam nedoplnit (k názvu) i odkaz – třeba na Ligu nebo www.drumbun.cz – jestli by dohledatelnost na webu nějak podpořila naši věrohodnost… Mám nějak upravit náš název - třeba „kmen Ligy lesní moudrosti Drum bun“ nebo tak něco?

Zatím jsem vůbec neřešila, kde budeme bydlet. Trasu jsem zvolila nejkratší od hranice vojenského újezdu na Hradiště a zpět. Vychází mi to odhadem na 11 km plus 200 m převýšení. Budeme s sebou mít děti = budeme toho mít tak akorát dost. Okeyův návrh navštívit Doupov jsem nijak nereflektovala - dráždila bych vojsko co nejmíň a byla spíš skromná. Popravdě řečeno - z důvodů, které vojáci vyjmenovávají jako záminku ke vstupu, totiž doopravdy nesplňujeme ani jeden.

Jinak další program v okolí vypadá jako obvykle atraktivně, byť to bude vyžadovat trochu popojíždění vozidly:
návštěva poutního místa Skoky (https://www.skoky.eu/)
výstup na vrch Vladař (https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlada%C5% ... A1t%C4%9B))
návštěva zámku Valeč (tam jsem byla na prvním brontosauřím kurzu, www.zamek-valec.cz).
Uživatelský avatar
okeya
Příspěvky: 185
Registrován: 20.4.2004 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od okeya »

Moje číslo OP je xxxxxxxxxx - asi je možný i vyjednávat o termínu říjnovém, ale je možné, že to nakonec nevyjde a nejel bych. Ale obecně je asi spíš pravděpodobný že budu moct v říjnu než v listopadu.
Naposledy upravil(a) okeya dne 8.8.2022 16:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Re: další sněmy

Příspěvek od Wicanhpi »

okeya píše: 8.8.2022 15:38 Moje řč je xxxxx asi je možný i vyjednávat o termínu říjnovém, ale je možné, že to nakonec nevyjde a nejel bych.
Okeyo, obávám se, že Awa chce číslo občanky... a taky bych ho nedávala na relativně dost přístupný web:-). Nejlíp, kdyby sis ten předchozí příspěvek vymáznul:-(.
Wič
Uživatelský avatar
okeya
Příspěvky: 185
Registrován: 20.4.2004 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od okeya »

Sakra, čekal jsem, že to někdo stihne napsat dřív, než to opravím :-D Ale nestíhám, tak to asi budu muset nechat tak ;-)
Uživatelský avatar
Lili
Příspěvky: 101
Registrován: 29.11.2007 16:48
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od Lili »

Já vím, že je vedro, ale to sdělení bylo, že máš smazat číslo OP. 8)
Lili
Uživatelský avatar
Awa
Příspěvky: 291
Registrován: 19.4.2004 9:55

Re: další sněmy

Příspěvek od Awa »

okeya píše: 8.8.2022 15:38 Moje číslo xxxxx OP
Opsala jsem si, možno smazat.
okeya píše: 8.8.2022 15:38asi je možný i vyjednávat o termínu říjnovém, ale je možné, že to nakonec nevyjde a nejel bych. Ale obecně je asi spíš pravděpodobný že budu moct v říjnu než v listopadu.
Ty jsi jak princezna koloběžka. Pochopila jsem z toho, že říjen je ze Tvé strany ve hře. Tak to bych pak asi i sama prosazovala spíš říjen. Na státní svátek, navíc na tenhle, snad vojsko cvičit nebude.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Re: další sněmy

Příspěvek od wan »

Odpovědět