Sněm 2018

Tradiční plazení na horu
Wicanhpi

Sněm 2018

Příspěvek od Wicanhpi » 26.5.2018 21:27

Ahoj kamarádi!
Potřebujeme si domluvit rodinné akce, a tak vykopáváme...
Jaký termín letos vyhradíme pro sněm? Vypadá to na Bílé Karpaty...
Grýni

okeya
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněm 2018

Příspěvek od okeya » 4.6.2018 14:03

A ta Zlatohorská vrchovina je moc malá a daleko (viz můj seznam download/file.php?id=164)? Mně by přišel fajn konec září, tam jsou 3 dny, konec října je vždycky sychravo a Karpaty i Jeseník jsou shodně cca 4 hodiny, čili daleko, takže bychom si to tak moc neužili. Příští rok bude trojden v říjnu, čili bude víc zima, takže ty Karpaty zní lépe.

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 4.6.2018 15:03

Já jsem klíďo píďo pro Zlatohorskou vrchovinu. Nikdy jsem tam nebyla, aspoň budu....:-)
Takže termín na Václava?
Wič

Olowanteča

Příspěvek od Olowanteča » 5.6.2018 20:53

Já vůbec nevím. Mě je to asi jedno.

Awa

Příspěvek od Awa » 8.6.2018 16:32

Kamarádi, abych vás trochu nalákala do Zlatých hor: čeká tam na nás:
  • zlaotkopecký skanzen,
    přírodní rezervace Rejvíz s rašeliništěm Mechové jezírko,
    romantické Hornické skály,
    zřícenina hradu Koberštejn,
    rozhledna na Biskupské kupě,
    mnoho bývalých štol, ve kterých budou určitě nějaké kešky,
    epicentrum lesní kalamity na severní Moravě,
    a samozřejmě Příčný vrch (975 m n.m.)
Myslím, že by to mohl být malebný, Bohem zapomenutý kout.
Bohužel trochu zapomenutý i dopravními společnostmi.... to je fakt.

Jo a jinak jsem pro Václava taky!

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 3.9.2018 9:00

Posilam nejzakladnejsi informace, ktere jsem se prave dozvedel od 
Kenyho ohledne moznosti ubytovani Drumbunu u nej na tzv. Mune (domek 
byvaleho municaku v lese na jih od Mikulovic pobliz Salisova, k videni 
castecne na strankach www.muskwa.cz. Objekty municaku si rozebraly na 
rekreacni objekty ruzne detske organizace, krom Kenyho a jeho kamaradu 
jsou tam treba jeste lidi z Tabornicke unie, Foglarovci, atd.). Keny 
rika, ze by ubytovani mozne bylo. Cenove to vychazi tusim na cca 80 Kc 
na dospeleho na noc. K dispozici je elektrina, plynova bomba, postele 
tusim pro 16 lidi, pitna voda se bere v potucku pobliz. Doprava mozna 
bud vlakem do Mikulovic (delsi a drazsi) nebo busem pres Jesenik 
(nutnost rezervace jizdenek), kde se prestoupi na mistni spoj. 

Jerry

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 4.9.2018 21:02

Podrobné info od Kenyho a Muskwy

Přeposílám vám mail od Muskwy. Jerrymu jsem již volal a poslal číslo, předpokládám že se s ním domluví. Každopádně dole máte na něj telefon – důležité kvůli spojení na místě. 

Moje doporučení k dopravě. 

Ideální je autobusový spoj z Černého Mostu do Jeseníku. Jeden jede ve 14:00 (příjezd 18:15) a druhý v 16:00 (příjezd 20:20). 

Zpáteční jede z Jeseníku ve 14:15 (příjezd 18:15 Florenc) a druhý v 16:15 (příjezd ve 20:40 Florenc) 

Tyto spoje mají pauzu v Hradci Králové, kde si lze odskočit a případně koupit sváču. 

Rozhodně doporučuji koupit v předstihu jízdenky s místenkou tam i zpět. 

Pokud pojedete v pátek ve 14:00, tak byste stihli otevřenou Billu hned u autobusáku (má do 20:00), kde se dají dokoupit potraviny, ale máte pouze 15 minut na přípoj směr Zlaté Hory. 

U toho pozdějšího spoje je na přestup delší (34 minut), takže je rezerva i pro případné zpoždění. Bohužel si pak můžete koupit leda brambůrky, tyčinky a flašku vína – otevřeno má v tu dobu už jen vinotéka, která je za rohem té Billy. 

Z Jeseníku pak pokračujete směr Zlaté Hory – zastávka Ondřejovice, Závod. Jede to z Jeseníku asi půl hodiny. 

Zpáteční spoj ze zastávky Ondřejovice, Závod jede v neděli v 13:30 a v Jeseníku je akorát 15 minut na přestup. V tomto směru to zpoždění nemívá. 

Ten druhý spoj (pozdější) se dá taky stihnout, akorát je pauza na přestup těsnější. Ze zastávky Ondřejovice,Závod jede v 15:35 a na přestup zbývá 10 minut. My obvykle jezdíváme do Prahy tím dřívějším. 

Dojet se dá i vlakem, do zastávky Mikulovice, jenom si nejsem jist jestli už tam ty vlaky jezdí a jak je to s přestupama. Bohužel zrovna v tomto směru platí, že vlakem je to delší, horší a dražší cesta, po které následuje cca 5km po asfaltce z Mikulovic na Munu. 

Ze zastávky v Ondřejovicích je to kratší — asi 30 minut pěšky. A jednodušší. Viz popis: 

Když vystoupíte z busu směr Zlaté Hory (Ostrava) na zastávce Ondžejovice, Závod (první zastávka za Mikulovicema, jede se lesem), tak se vrátíte kousek zpátky a dáte se doleva nahoru po asfalce směr Salisov – první odbočka doleva 

Těsně před Salisovem odbočuje doprava asfaltka (původně železniční násep) na Munu – první odbočka doprava 

Po ní dojdete na křižovatku a na ní se dáte doleva (na první křižovatce doleva) 

Po této lesní asfaltce, co vede po obvodu areálu jdete pořád nahoru, mírně do kopce. Cestou minete několik odboček doprava, ale pokračujete, dokud nedojdete do JEHLIČNATÉHO porostu. A hned na první křižovatce odbočíte doprava, na vrstevnicovou cestu. Po ní už to je jen kousek. Pořád rovně a přijdete na křižovatku co je hned u nabíleného baráku. Tam to je. 

CESTA AUTEM: 
Autem se MUSÍ jet od Mikulovic, nahoru kolem kostela, pak kolem hřbitova, přes mrtvého policajta, po asfaltce pořád rovně k lesu. Nalevo minete skautské objekty, ale pokračujete furt rovně. Trochu se to klikatí, ale víceméně jedete stále rovně – následně do zákazu vjezdu, a stále rovně, dokud nedojedete ke křižovatce "u pankáče" – teda on to má být nějaký řecký bojovník, ale vypadá jak pankáč. No a tady se dáte doleva, nahoru do kopce a pojedete pořád rovně, až dojedete k lakrosákovi a nabílenému baráku. 

S parkováním není problém. Místa je tam dost. Když tak volejte Muskwovi, signál tam je.

Keny 

Jerry

Příspěvek od Jerry » 6.9.2018 8:32

Zdar a sílu,

volal jsem včera Muskwovi a zde jsou aktuální informace:
Muskwa počítá s naším příjezdem ve čtvrtek večer po 20:00, s předáním klíčů se ještě domluvíme blíž v příštím týdnu - Muskwa nás chce čekat osobně přímo na chatě, ale zatím ještě neví, jak bude mít v práci směny. Každopádně prosí, jestli bychom s sebou, kdo máme, nepřivezli nějaké plastové 5 - 10l kanystry na vodu, aby se pro ni dalo jezdit autem, což prý v daném počtu lidí bude výrazně praktičtější. Druhá prosba: mají tam v pátek nějaké své slavnostní setkání všech dětských organizací, které ten bývalý muničák využívají a mají v něm chatu - byli bychom případně ochotni předvést tam užaslým domorodcům křesání či rozdělávání ohně třením dřev? Já rozhodně vezmu to křesadlo ale s třecími dřevy si nejsem jistý, v jakém jsou stavu - mohl byste když tak někdo pro jistotu vzít svoje?
Co se ceny týká, máme prý počítat se stovkou na hlavu a víkend.
Díky a sněmu zdar
Jerry

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 6.9.2018 10:08

Můžu vzít 2 křesadla, ale netřu:-).
W.

Olowan

Příspěvek od Olowan » 7.9.2018 8:37

U nás taktéž pouze křesadla

Lili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lili » 7.9.2018 19:51

A kdy to celé bude? :)
Lili

Lili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lili » 7.9.2018 19:51

A kdy to celé bude? :)
Lili

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 7.9.2018 23:15

Na Václava přece:-)

Lili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lili » 8.9.2018 6:41

Tak žel nejedem, i když část cesty budeme mít stejným směrem :)
Lili

Awa

Příspěvek od Awa » 17.9.2018 21:59

Ahoj kamarádi,

třecí dřeva klidně vezmu, ale je třeba vzíti v úvahu, že jsem roznítila jen jedenkrát, a to na Kosáku na soutěži (další pokus byl na sněmu Ligy na soutěži, doufala jsem, že mě atmosféra inspiruje, ale nic..)

Kromě toho připomínám, že je třeba vzít si plavky.

U OloWanigisků jsme se domluvili na nějakých společných jídlech, ale šťastně jsem to všechno zapomněla. Wič mi dneska upomněla, že jsme my dvě spolu měly udělat jednu večeři, ale jak je to dál, to už nevím.

Uvažovali jsme o sněmu venku. S sebou deky? (Jak zapálíme ten oheň? Kdo máte doma pod postelí fakuli?)

Někdo nabízel zorganizovat zahájení sněmu (Jerry?). Je třeba na to něco vzít?

Odpovědět