Šití týpí 9.-10.března

Šití na rychlost i na výdrž...
Wicanhpi

Šití týpí 9.-10.března

Příspěvek od Wicanhpi » 17.1.2019 16:01

Přátelé,
domluvena tělocvična v Kodaňské:-).
Je to zdarma, musíme jen po sobě uklidit. Renatě - styčné důstojnici - bych pořídila drobný dar:-).

Takže kdo sežene látku? Kdo se zúčastní?

S sebou krom šicího vybavení i míče atd, ty bývají zamčené. Hádám, že Eli a Klárka budou vědět, co bývá zamčené a co k dispozici, a budou nás moct předem informovat.

Moc zdravíme
Grýni

wan
Správce fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Šití týpí 9.-10.března

Příspěvek od wan » 17.1.2019 22:08

Wičanhpi skvěle!

Látku a nitě zařídím (nitě už jsem jednou počítal a myslím, že mi vyšlo 400 metrů :-) )

Já mohu vzít přenosný stroj, který asi nemá valnou hodnotu, ale zničen by být nemusel, je jediný svého druhu v naší domácnosti. Nicméně myslím, že zvládne látku prošít ve dvou vrstvách, se třemi si nejsem moc jistý. Ale i to bude na řadu věcí stačit, pokud bude mít někdo většího svalovce.

Holky ohledně tělocvičny vyzpovídáme, ale jsou tam dvě - jedné říkají malá a jedné velká??? Pro naše holky budou atraktivní zejména švédské bedny, žíněnky a odrazové můstky, protože parkour.

Kdo se zúčastní? Kolik šicích strojů zvládneme obsloužit a kolik máme? Nějaký by se asi dal půjčit...

Olowanteča

Příspěvek od Olowanteča » 20.1.2019 20:44

My můžeme dodat další stroj a pracovní sílu. Náš stroj ušil šeltr a kuchyň, tak myslí, že by to mohl zvládnout :-)

Awa

Příspěvek od Awa » 23.1.2019 11:23

Já počítám s tím, že vezmu stroj (Dželen přislíbil, že mi ho pomůže transportovat z Kralup). Ušil už několik týpí (ten stroj, ne Dželen) - což je bohužel nutno vnímat jako známku jeho opotřebení (způsobilosti už méně). Ale poprosím ho, aby vydržel.

Výpočet délky potřebných nití mě pobavil :lol: . Jen bacha - kdysi jsme měly s Wič super odolné nitě - které bohužel neprošly našimi šicími stroji (ani džínovými jehlami). Teda trochu prošly, ale taky ty stroje ničily. Moc se v tom nevyznám, ale rozhodně to chce nitě, které projdou běžným strojem na prádlo.

Máte někdo střih? Jak jsem vyrozuměla, budeme mít větší šířku látky, takže Willyho a Zdenčin střih bude nutno upravovat.

Myslíte (lze nějak zjistit), jestli bude možno si tam půjčit nějaké stoly (školní lavici) a židle? Pod každý (přenosný) stroj bude potřeba jeden. A mají tam zásuvky? Nebo aspoň jednu (a kdo má multipsa?)

Déšť

Příspěvek od Déšť » 27.1.2019 19:10

Zdravíčko z Nové Vsi

Nabízím odbornou konzultaci ohledně nití jehel a strojů.¨
Npř. jestli chcete týpí používat i v zimě, doporučuji speciální zateplené švy, šité horkou jehlou.

Ahoj Déšť

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 27.1.2019 21:21

Střih mám.
W.

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 2.2.2019 16:18

Ahoj,
jakou tedy budeme mít šířku látky? Nechceme se sejít někdy předem a domluvit se přesně, co kdo zařídí a vezme, abychom tam pak nestáli jak puci a nevysílali rychlé spojky do všech světa koutů?
Já jsem včera dala svůj bojový Lucznik do opravny, prý by to měl zvládnout a v březnu být schopen bojovat o další metry látek.
Navrhuji Drumbuník třeba v úterý 19. března. Místo je nám fuk, klidně u nás, jen to máte trochu z ruky...
Zdraví
Wič

wan
Správce fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan » 5.2.2019 0:32

My jsme teď nějak v jednom kole, tak bychom to za nás raději pořešili po mailu/telefonu/tlachu. Pokud se chcete sejít, tak bychom vás v tom asi nechali samotné, jen jsi možná myslela 19. 2.?

Ohledně látky - vycházím z mých informací ze srpna 2018 (viewtopic.php?f=10&t=901&start=15#p9380)
wan 2.8.2018 20:44 píše: Volal jsem Mirkovi Benešovi, aktuální ceny látky jsou:
* 350 g/m2: 185 Kč/m
* 300 g/m2: 180 Kč/m (z toho prý dělá liningy)

Šířka je 150-155 cm (prý to tak nějak lavíruje)

Z toho vychází týpko ze 4 pruhů jako 6,3 m (teď máme 4x 140 = 5,9 m ???). O pruh víc už by bylo 7,7 m.

Na těch 4 x 150 = 6,3 je potřeba 46 metrů. Dveře a pytel bychom asi mohli použít stávající a lining prodoužit o necelé 2 metry. Celkem 8880 Kč. V pokladně máme 5 000 Kč.

Případně můžeme zvážit ozan.
Střih jsem bral z Táboříme v týpí, ten počítá tuším s kolmými střihy - se šikmými můžeme ušetřit pár centrimetrů látky navíc.

Dále pak Iva psala, že plánuje jehlánek: viewtopic.php?f=10&t=901&start=15#p9379 - to se určitě jak po stránce nákupu,tak šití dá spojit.

A ještě mě napadlo, že kdybychom chtěli ušetřit, tak bychom ten lining mohli nastavit, ba i ozan přišít, z nějakého zachovalého kusu současného týpí - dovnitř to bude stačit a bude mít taky patinu.

Ohledně nití bych využil Dešťovy nabídky na konzultaci, ale těžko ověřit, že s tou kterou nití nebude mít ten který stroj problém. Ale taky to nemusíme až tak moc hrotit, protože kdy kdo viděl týpko párat se ve stehu, že?

Awačin má skvělý postřeh ohledně stolů a prodlužek. Prodlužky a rozdvojky umím zařídit, stoly by to chtělo zjistit (Wič?).

Mě ještě napadá, že se vždycky hodí mít třeba 10 cívek na spodní nit. Bohužel jsou různé, takže to asi musí každý sám. Ale jsou podobné, takže kdyby se nějaký stroj neosvědčil na šití, můžeme na něm alespoň navíjet cívky.

Sepsal jsem základ do https://docs.google.com/document/d/1jrW ... sp=sharing - dejte vědět, co vás ještě napadne.

Lili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lili » 14.2.2019 11:15

Kdyby chtěly holky místo Parkouru zabavovat Ani, ráda se přidám. Teda ráda se přidám každopádně, ale uvidíme, jak budu platná! :)
Lili

Lili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lili » 4.3.2019 10:11

Kamarádi, pořád zvažuju, jaký bude přínos, když dojedu... Takže: chcete nás? Můžeme třeba zajistit cathering a přivézt palačinky! :) Asi bychom s Ani přijely jen na jeden den (jestli náš teda nechce někdo na noc!).
Lili

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 4.3.2019 13:10

My palačinky neee. Děkujeme!
Ale hádám, že se Anče vždycky na pár půlhodin sama zabaví, ne?
Kdybys z toho měla mít stres, tak holt nejezděte.
Rádi vás uvidíme, ale neradi to za vás rozhodneme:-):-):'l.
Grýni

Olowan

Příspěvek od Olowan » 4.3.2019 22:37

Pro přespolní a vzdálené nabízíme možnost přespání u nás.
Jinak jsme přemýšleli, co se bude hodit a napadlo nás: prodlužovačky (můžeme vzít), několikery velké nůžky (vezmeme co máme, ale není to úplně uspokojivé), provaz, prádelní šňůra (nemáte někdo cestu do provaznictví?), tkaloun na poutka? nebo budeme počítat s variantou kamínky?
Wič, nevíš jak je to s těmi stoly pod stroje? Bude možnost si je od někud přinést?
A v kolik se srazíme? resp. kdy nás tam pustí?

Olowan

Příspěvek od Olowan » 5.3.2019 7:54

Kamarádi, u koho je staré týpko? Máme podezření na Awa... Napadlo nás, že by bylo dobré mít ho s sebou.
1) možnost změřit si, jak je to na starém v případě pochybností se střihem
2) zašíi ozonovou díru, když budeme mít roupy...

Wicanhpi

Příspěvek od Wicanhpi » 5.3.2019 8:48

Popruh na poutka beru. Nějakou pršňu snad taky máme. Stoly s Renatou domluvím, budu s ní mluvit dnes. Zeptám se i na košťata a další věci a ďám vědět.
Navrhuji sejít se mezi 9. a 10.
Věcný dar pro Renatu opatříme.
Šicí stroj mi opravili, takže traktor bude přítomen.
Zatím zdravím, Wič

wan
Správce fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan » 5.3.2019 9:04

Olowan píše:
5.3.2019 7:54
Kamarádi, u koho je staré týpko? Máme podezření na Awa... Napadlo nás, že by bylo dobré mít ho s sebou.
1) možnost změřit si, jak je to na starém v případě pochybností se střihem
2) zašíi ozonovou díru, když budeme mít roupy...
3) Nebudeme-li líní, prodloužíme z něj líning. Takže bychom potřebovali i líning

Odpovědět