Praktické info k cestě

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Jak to vidíte s mobilem? Má cenu ho brát? Bude tam fungovat? Dá se navzájem spojit pomocí SMS, až se si ztratíme?
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:Jak to vidíte s mobilem? Má cenu ho brát? Bude tam fungovat? Dá se navzájem spojit pomocí SMS, až se si ztratíme?
Je potřeba mít mobil, který funguje v Americe - používají tam jinou síť, tuším, že se jmenuje CDMA (jako je u nás GSM) a funguje na frekvenci 1900 (u nás 900 a 1800). Některé mobily jsou "dual-band" čili dvojpásmové, to je pak pro GSM 900/1800. Některé jsou trojpásmové (trial-band") a ty by pak měly fungovat i v US. Já takový jeden mám a mám i roaming platný v US.

Abyste mohli používat české číslo v U.S., potřebujete roaming do Ameriky. Např. T-Mobile jich nabízí několik, takže i ceny se pak liší.

Orientačně, je tam spousta operátorů, ale ceny podobné:
Volání do ČR : 60 Kč / min
SMS do Čech (tedy i na jiné české číslo v US): 8 Kč / SMS
Příchozí hovor z ČR: 50 Kč / min
Příchozí hovor z USA: 25 Kč / min
Volání po státech: 27 Kč / min


Uvažoval jsem o variantě koupit si tam nějakou předplacenou kartu, takže místní volání bychom měli za tamní ceny - Wič, máš přehled nebo mohla bys zjistit, za kolik se dá koupit a jaké je tam pak místní volání? To by se nám myslím mohlo hodit na rezervování kempů, atrakcí apod.


Olowan v nějakém cestopisu našla, že autorům vyšlo nejvýhodněji používat předplacené karty Českého Telecomu, takové to X-tra nebo jak se to jmenuje, tuším, že mluvila o 15 Kč / min.


Já mám navíc německý mobil s roamingem:
Volání po Státech: 1,2 € (38 Kč) 7 min
SMS: 10 Kč / SMS
S voláním do Čech si nejsem jist, do třetí země to většinou nejde.
Naposledy upravil(a) wan dne 17.8.2004 10:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Ta karta z cestopisu byla X karta Českého telekomu, volání 15 Kc/1 minuta.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Já ve státech používal karty AT&T, Wič má ale ještě nějaké výhodnější (Bell?) Místní volání je pak fakt hrozně levný, do Čech na pevnou to je taky dobrý (okolo 5 Kč/min - Wič?)

Pokud by ještě někdo měl funkční mobil, tak si myslím, že by bylo fajn to mít - SMS za 8 Kč může ušetřit spoustu času, kdy na sebe budem někde čekat, můžem se v pohodě rozdělit na dvě skupinky (ve městě, muzeu, záb. parku) a tak.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Muj mobil v USA rozhodne nefunguje :(
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

No, ja myslim, ze nejlepsi dopravni znacku mame u nas ve Waveny Parku, u bazenu. Tam se jede po takove pololesni ceste a u kazdeho bocniho placku stoji znacka s napisem: Don`t even think about parking here. Znacky uz umime, na leve exity a podobne vypecenosti si zvykneme rychle. Myslim, ze je to tu vetsinou - krome statu New Jersey vsude znaceny prehledne a rozumne. Bacha, ve vsech statech Statu neplati, ze smis odbocovat doprava na cervenou, v Connecticut ci New Jersey ano, v New Yorku ne, ve White Plains, coz je mesto v Connecticutu plati mistni uprava, ktera rika, ze po osme hodine vecer smis odbocovat na cervenou kamkoliv, pokud je silnice se zelenou volna. Takze bych si z toho nedelala hlavu. :lol: Wic[/u][/b]
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Telefonni karty jsou tu ruzne, vetsinou si uctujou 3 centy za minutu po statech, do Cech z nich volam na pevnou 2 hodky 37 min. Za ty petidolarove. Pak se daji koupit i deseti a dvoudolarove. Uvidime, v jake naladicce bude nase rodinka, treba mi na cestovani mobilka pujci. Ale moc bych na to nesazela. Wic
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

wicanhpi píše:Telefonni karty jsou tu ruzne
S těmi se pak volá z pouličních automatů, že? Čili je to dobré na volání domů a když je příležitost tak rezervace apod.

A kolik stojí volání z nějaké předplacené mobilní karty? Teď myslím SMS a volání po Státech.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Váha zavazadel

Příspěvek od wan »

Tak podle Klokšy smíme mít do letadla max 2 zavazadla, každé max 32 kg + příruční zavazadlo.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

To mi potvrdili i v GTS, takze to asi bude pravda. Na letisti mame byt o 2 hodiny driv, leti to v 7.30, to mame 5.30 :( :(
Odpovědět