Půjčení auta

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Půjčení auta

Příspěvek od Radek »

Ja mam zase nejaky info z Atlantis Air Service - maji (krome
vnadnych slecen) velmi slusny ceny pronajmu aut.

Full Size (5 osob, realne 4 na delsi cestu) stoji 230 USD/tyden
minivan (7 osob, realne 6) 296 USD.

Co je ale dulezity, je to vcetne vseho pojisteni a dokonce i vcetne poplatku za dalsi ridice, coz je super.
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Ahoj, my si ted budeme pujcovat auto s Monikou a spolecnost Budget vcetne vsech tech poplatku stoji 180 dolaru na tyden. Budeme si pujcovat normalni ctyrdverak Hyundai, automat a tak. Tak to vyzkousime a pak uvidime. Kdyz tak se na to mrkni na www.msn.com - leva zalozka Travel a horni zalozka cars. :)
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Koukala jsem na ten odkaz od Wič, který je fakt dobrý. Člověk tam zadá požadavky a pak si buď kliká na jednotlivé půjčovny a ono to ukazuje cenu za týden a nebo nechá podle ceny seřadit nabídku. Což jsem udělala, ale nepodařilo se mi sem zkopírovat odkaz.
Nicméně - nejlevnější je Payless 258. Překvapilo mě, že Alamo, který nám hodně doporučoval Tokaheya vyšlo docela dobře - 270, pak je Enterprise 295 a tak dále, když tak si s tím pohrajte tady 8)
Je to MiniVan z Denveru, cena za týden, zřejmě bez pojištění.
Taky jsem Radku koukala na ten Atlany Air Service a MiniVan na týden, s tím základním pojištěním, jsem našla za 327 :cry:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Olowan:
Já mám tu cenu z první ruky, podle mně má Atlantis jako jejich partner lepší podmínky než jednorázovej zákazník. Nicméně až padne hodina h a bude to na tuty, uděláme stejně ještě jedno kolečko a ověříme co se dá.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Ja jsem netušila, ze je to protekční cena 8) V tom případě, je Atlantis jasně nejlevnější.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

HOP!
Letmo jsem zkusil zase jednou ceny na Atlantisu a co to vidím? Minivan na týden už za 429 USD!!!!
Ověřím to, ale asi se počněmež pídit po nejlevnější variantě všude možně.
U Alama by to měly být tyhle káry, spotřebu nikde neuvádějí :?

Chevrolet Venture:
Obrázek

Chevrolet Astro:
Obrázek
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Na tyden 429 dolaru? Mileage unlimited? Insurenced? Additional drivers? Taxes and tourism fees included?
Pak to znamena, ze to auto je fakt dost levny. Ale hledej, pejsku... Wic
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

No tak jsem zase zašel do Atlantisu a nestačil jsem koukat. Ačkoliv jsem tam mával papírkem, co mi dali minule (296 -327 USD/týden) i aktuální cenou z internetu (394 USD - mají ji tam pořád), pronájem prý stojí 414 USD /týden. Navíc se sladkým tajemstvím - bez DPH.
Čili v Atlantisu by nás 3 týdny + 4 dny (po stovce) vyšly při současném kurzu asi 43600,- Kč za sedmimístné auto, asi o 4000 víc za osmimístné.
Pokud pojedem celou cestu v šesti, jsme ještě jakž takž v rozpočtu, nicméně jsem byl poněkud rozčarován. Ovšem z českých cestovek je tahle nabídka zatím nejlevnější.Když jsem to zkusil přímo přes Alamo, srovnatelný podmínky (všechny pojištění, 3 řidiči navíc atd.), vyšlo to na 2378 USD, tj. cca 60 000...

Ohledně NY - Alamo nemá v NY pobočku na letišti, takže obhlížím konkurenci.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Tak to zní pořád docela dobře. Jak je to s těma řidičema... 3 řidiči navíc... :?: Já jestli si mám zařizovat ten mezinárodní řidičák, když jsem pod 25 let a tudíž asi drahá na pojištění :wink:
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

A safra, ty jsi tak mladá? To je blbý...
Ono je asi jedno kdo řídí, pokud při průšvihu uvedeme že řídil ten zapsanej v papírech. Ovšem průšvih myslím odřenej nárazník, pokud to nějam napálíme a něco se nám nedejbože stane, tak je to skoro o kriminál. Za mladý se musí připlatit, zjistím kolik.

Ještě jeden odkaz - dopravní předpisy, značky i popis jak jezdit s automatem - příručka Hertz:
http://www.hertz.cz/cs/rent_world/rent_ ... in_usa.pdf
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Tak ať zatím dělám co dělám, vychází mi (i s 10% slevou, kvůli který jsem si udělal kartu Frequent Flyer ČSA) auto na 3 dny v NY na 440 USD.
To je dost. To už by bejvalo bylo levnější vzít ho na 4 týdny a ušetřit za letenku do Denveru, Psík by tam tu časovou ztrátu určitě dokázala nacpat že bychom na trase o nic nepřišli 8) .
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:Tak ať zatím dělám co dělám, vychází mi (i s 10% slevou, kvůli který jsem si udělal kartu Frequent Flyer ČSA) auto na 3 dny v NY na 440 USD.
To je dost. To už by bejvalo bylo levnější vzít ho na 4 týdny a ušetřit za letenku do Denveru, Psík by tam tu časovou ztrátu určitě dokázala nacpat že bychom na trase o nic nepřišli 8) .
V N.Y. by mohli řídit třeba jen dva lidé, srazilo by se to tím?
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Nee, to už jsem rovnou počítal s jedním řidičem. Pokud bude Wič ještě muset pracovat a nebude drandit s náma, můžem vzít auto jen pro 5, což je pochopitelně levnější, další varianta je že by Wič vyzvedla auto v levným Alamu ve městě a přijela pro nás na letiště.
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Tak to je ted asi na tahu Wic :!:

Hele, v jednom cestopise taky psali, ze si zarezervovali auto v nejaky spolecnosti, ktera ale na letisti nemela primo pujcovnu

Hledáme kancelář National Car, kde máme rezervované auto. Na rozdíl od Atlanty však nejsou kanceláře půjčoven přímo na letišti, ale musíme sednout na autobus (každá společnost má svoje autobusy) a ten nás zadarmo odveze do office. Řidič samozřejmě očekává bakšiš za to, že nám pomůže s kuframa, takže si je radši vláčíme sami. V kanceláři NC vyřizujeme formality (nejdůležitější je číslo kreditky, ze které na konci strhnou příslušný obnos) a pak už si jen na obrovském parkovišti můžeme vybrat auto jaké se nám líbí

Kdyz to takhle jde v LA, proc ne v NY?
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

No to je docela normalni, pochopitelne auta nemuzou stat primo na letisti a lidi taky nemuzou chodit kilometr k autu, takze jezdi zadarmo shuttly bud k prepazce nebo spis od prepazky (kde se vyplni lejstra) na parkoviste (kde se prevezme auto).
No a proc to u Alama nejde? Protoze Alamo shuttle nema :twisted: (odpoved na muj primy dotaz) a sidli az na Mannhattanu :(

Jo ale jinak kdybycho bydleli v Brooklynu, tak máme k ceně denní přirážku 77 USD, lidi z Bronxu 65. Asi ty společnosti vědí své... Kolik by asi platili z Chánova?
Odpovědět