New York

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Olowan píše:Me přijde, že stihneme i Seaport i Plymouth, mame na to 1.5 nebo ne?
Minimapka: NY - 100km - spaní - 50km - Mystic - 150km - Plymouth
(je to víceméně na přímce, km jsou +-50 km, hádám to teď z hlavy)

Ty lístky za 22 do Plymouthu jsou sice dokonce dvoudenní, ale to spaní je blízko NYC, od Plymouthu asi 200-250 km. I kdybychom byli akčňáci a dupali v 9 ráno před Mysticem a byli tam 4 hodiny a jedli v autě, tak jsme u Plymouthu po 15 hodině, což je tak na tu Mayflower.

To úterní ráno... před jednou musíme vracet to auto, přímou cestou mezi spaním a letištěm je to 3 hodiny jízdy (?), takže je otázka, co se tam vejde...
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Tak to stihneme spis jen jedno. V tom pripade je mi dost jedno co.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Tady není nic aktuálního, jen roztomilé dopisy od Ľuby, když poznávala New York před třemi lety...

1...taka obycajna cesta v Subway-i..

je piatok..ideme do kina niekde na East side..cakame na metro..zrazu Zuzka zbada na kolajach potkana..zacne kricat.."aaaa potkan..zelaj si nieco, zelaj si nieco..prvy krat vidime potkana.." NO COMMENT
nastupime do vlaku..zvlastny vozen..ako obycajne sa z nudu pozeram po
ludoch..zrak sa mi zastavi na velkej cernoske..nieco sa mi na nej nezda..po par sekundach mi dochadza ze ma tri prsia.. (nesrandujem!!!)..klesa mi sanka..skor nez si to uvedomim, vsimne si ze na nu pozeram..nasilim odtrhnem zrak od jej hrude..este v soku zachytia moje oci dalsiu kreaturu..muz sediaci na sedadle podo mnou..ma kruhy pod ocami..take strasne kruhy pod ocami..ze taku ciernu by nenamiesal ani Van Gogh..niesu to modriny? nie!!! od dalsieho zizania ma vytrhne zvlastny zvuk..znamy..pripominajuci nieco co sa uz stalo..na Silvestra..je to vystrel zatky zo sampanskeho..obzriem sa..za mnou stoji typek v otrhanej bunde..z hnedeho papieroveho vrecka mu trci znama zelena flasa..odpije si zo sampanskeho..neverim vlasnym ociam..este ze ideme do kina..clovek aspon na chvilu zazije v tomto meste nieco realne..

2. Vianocna atmoska...
je pondelok..po robote si ideme omrknut vianocny New York..(ako keby som si ho neomrkla uz pocas roboty dost..) prva zastavka : Lincol center..namestie na 65. a Brodway..dnes vecer tam maju zasvecovat vanocny stromek..amici fakt urobia show zo vsetkeho..dorazime tam..cez dav vidime stromcek velkosti toho nasho pred K-marktom..(alebo ako sa to teraz vola..)..do revu netrpezlivych deti (malych new-yorskych pankchartov)sa miesa zvuk zboru (no to snad len ladia..)zrazu sa z mikrofonu ozve "ten, nine, eight..atd" na "one" sa stromcek a svieti..uzasne..zaznie zborove aaaaach, vsetci zatlieskaju a idu
domov..
Dalsia zastavka: Rockeffeller center..tam by mal byt stromcek ovela
uzasnejsi, vacsi..a vobec..a hlavne je tam umele klzisko na ktorom sa mozu vsetkocosilenzazelajumajuci amici dozdivocenia vykorculovat..
dorazime tam..peso, ulice New Yorku su nehorazne ozdobene a vysvietene..skoda ze je asi devatnast stupnov celzia..ale najvysvietenejsie
je Rockeffeller center..stromcek je sice o nieco vacsi..o to vsak menej
zaujimavy..klzisko je dost male..dost male..trapne..aaale, co, peknucke je
to..fotime sa..dokonca aj pri jednom z tych typkov co zvonia na zvonceku a vyberaju drobne pre mierove zbory..
dalsia zastavka: Brooklyn, kaviaren Juniors..lebo tam vraj maju najuzasnejsi cheescake (u nas nic take neni..ale najviac sa to podoba tvarohovemu kolacu) v New Yorku..ja si dam cokoladovy, Zuzka jahodovy a radka jablkovy..uuuuuzas..nehorazne..mnaaaam..je nam zle..odchadzame domov..

3. Cesta domov...
cakame na metro..neprichadza..chyta nas nostalgia..najprv pospominame vsetky dobre sceny z najlepsich filmov (ktorych vyber nam kazde vianoce pripravia vsetky televizne kanaly - (vsetky v tom istom vysielacom case, aby si clovek obcas ozivil moznost slobodnej volby..))
potom prejdeme na pesnicky..Michal David, Elan, habera, metalinda..stare
hity..ani si nevsimneme ze uz vlastne sedime v metre..dalej spievame..
prestupujeme..na zastavke s nami caka krasny typek..z rodicmi!!aby som
ozrejmila situaciu..kedze tu nemame nejake obavy ze by nam tu niekto
rozumel, ohovarame denne..stale..v metre, na ulici..hovorime nehlas a bez obalu o kazdom koho vidime..o krasnych chlapoch..desne oblecenych babach..o tomto typkovi sa nam doslova "nezastavi huba.."
nastupuju do toho isteho vozna.."Hmm, to tetovanie na krku je sexi!!",
"skoda ze ma tie gate tak nizko..vyzera ze ma zadok az po zem..", "snazi sa o rappersky image..ale nehodi sa mu to.." "Hmm, ale navadilo by mi mat takeho syna.." nadhodim ked uz matka sedi vedla mna na sedadle..ohovarali by sme dalej..naplno a bez obalu..keby sa typek nenaklonil k tatkovi a dokonalou cestinou sa ho neopytal na dalsiu stanicu metra.. oblial ma studeny pot..strasne sa chcem prepadnut pod zem..cervename sa..je ticho..zacneme si spatne uvedomovat co sme rozpravali..tecu nam slzy od potlacaneho smichu..trapas!!
pozor na jazyk!!..vystupuju..skoda..

4. Britney Spears
..bola u dnes nas..si dala kavu..bola som akurat na vecku..
tak caute..
L.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

caf..len kratky pozdrav z New York City..dorazili sme vcera..a mali sme
pocit ze sme len den predtym odisli..nikdy ma nenapadlo ze mi bude mesto ako New York pripadat take zname a bezne..v taxiku sme namiesto nadseneho obdivovania uzasneho vyhladu na manhattan pospavali a hadali sa aku si objedname pizzu ked dorazime domov..ja som sa zmohla na ubohe "aha domceky!" ked sa na horizonte objavil Empire..inak nic..ako ked sa vraciate domov..akurat ze vas tam nikto nevita..a vy myslite stejne iba na posledne tri tyzdne..na to co bolo, nie na to, co bude..
Boli sme celkom radi, ze nasa domaca nevymenila zamok na dverach..z letargie a spominania nas vytrhla jej navsteva..ta zena nie je dusevne v
poriadku..zjavne nam pobrala z apartmanu niektore veci..nejake nadoby,
cajnik a tak..a kym sme jej stacili povedat ze je nam to srdecne
jedno...vytiahla na nas historku o nejakych zvlastnych ludoch, ktori chodia
do nasho domu a beru si veci..napriklad k nej chodia stale..ty ludia nam
okrem ineho zobrali polovicu jaru na riady a takmer nam dominali sacky do smetnika (bastardi!)..boli sme v soku..radana zasla za roh a odtial my
davala signaly (ukazovakom opisovala male kruzky na pravom spanku..)
Potom nas stara zacala utesovat, ze na "tych ludi" vyzraala, ked si v byte
pred odchodom vzdy vyrobila akusi barikadu zo stoliciek a veci a na vrch
polozila bibliu..rozpravala to dramatickym hlasom..ako do rozhlasu..vzdy som obdivovala Zuzkinu schopnost nerozosmiat sa ludom priamo do ksichtu..ja to nedokazem..zacalo mi popotrhavat pravym kutikom..pozrela som na Zuzku..jej sanka bola viditelne klesnuta..bola zjavne v soku..rozosmiala som sa..stara sa urazila a isla si pre blocik aby nam napisala potvrdenku ze sme jej zaplatili..povedala ze sme jej chybali a ze nas miluje..ako ostatne kazdy v New Yorku a ze ti ludia uz nebudu chodit..ze sa nemusime bat..no, takze tak..
Ala inak mame new York radi..zajtra uz asi pojdem do roboty..
zdravim..a ozvite sa..
L.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

..cafte..takze..splyvame s New Yorkom..akoby nic..akoby sa vonku prave nechumelilo..a new York neprikryla nadherna biela pokryvka pod ktorou sa velky Melting Pot trochu schladi a obrysy pod cerstvo napadanym snehom ukazuju len to najlepsie co z mesta zostalo..
Zdaju sa mi uz normalne take neobycajne veci..napriklad dnes..celkom bezny den..ideme na metro..spievajuci nabozny Dutch People stoja v spinavom rohu podchodu a podavaju nam CD-cko..s vlastnymi nahravkami..krasny obal.."..zoberte si.." usmeje sa na mna krasna zena s cepcom na hlave..to by tak bolo aby som si nezobrala..ked davaju..
Do vlaku spolu s nami nastupia mali cernoskovia s velkym kazetakom..pockaju kym sa zavru dvere ("stand clear they're closing door")..a uz znie polohlasna cernosska muzika..cernoskovia rychlo zapadnu do rytmu a v relativne plnom vozni, kde je clovek rad ze sa drzi predvadzaju nehorazne salta..premety..ludia ale odtrhnu zrak od knih iba na par sekund..su na podobne veci zvyknuti..Cernoskovia sa medzitym zakliesnia do seba a zacnu sa gulat v slede niekolkych kotrmelcov pozdlz vagona..vstanu, oprasia sa, zatlieskaju si..a ich mala sestricka, s ohrnutymi perami a obrovskou hrdostou ze ju bratia zobrali zo sebou, zbiera od ludi drobne..cele to trva jednu zastavku..a deti sa presunu do dalsieho vagona..a vobec..nejde o to, ze su cernosi..nedavno sme boli na navsteve u kamosky ktora zije v Brooklyne..skvela (americka!) baba..naucila nas robit (jedle!) susi..a pozicala mi najlepsiu knihu na svete, ktora je napisana Univerzalnym jazykom..(inak si neviem vysvetlit ze som ju precitala za par dni..a po slovensky to nebolo!!)..kto cital Alchymistu..pochopi..
No a tato baba ma spolubyvajucu, ktora tam ovsem nebola ked sme robili susi a jedli domaci chlieb zo sladkych zemiakov..a tak sme sa pytali..Jessica, ake je tvoja spolubyvajuca? a ona hovori.."ticha, hrozne stihla, pekne spieva.." no proste, celkom dobra a dost dlha charakteristika..ake bolo vsak nase prekvapenie, ked sa spolubyvajuca vratila domov a bola to cernoska!!
Mala drobnost, ktoru Jessicina absolutne otvorena mysel akosi zabudla
spomenut..Tak dufam ze budem aspon takto oslobodena od predsudkov, ked sa ma niekto spyta co som sa naucila v New Yorku..
No..a kam sme to vlastne dnes tym metrom cestovali?? No predsa do American Museum of Natural History..zastavka na ktorej sme vystupili bola cela vyzdobena podobami prehistorickych zivocichov a vychod bol zaroven vchodom do muzea (chudaci ludia, ktori tam nechceli vobec ist..no, ale nas pripad to nebol..)
Odporucana cena listka bola 10 dolarov, tak sme kazda vytiahla 1 dolar a na drzovku..(moze sa povedat ze "na drzovku" ked som sa od hanby nedokazala vratnikovi pozriet ani do oci?)..sme si vypytali listky..
Co vam budem hovorit..stravili sme na tych 4 poschodiach..v obrovskych
bludiskovych salach 4 krasne hodiny svojho zivota..presli sme od obrovskeho meteoritu (dotkla som sa ho a bolo to obycajne zelezo..takze neviem) cez neuveritelny prierez kmena stromu stareho 1500 rokov..az po obrovske kostry vsetkych tych "..saurov"..Stegosaurov, Dinosaourov..a tak..
Najviac sa mi ratala rozsiahla vystava indianskeho sposobu zivota z roznych casti Severnej Ameriky..najprv ich chudakov vyvrazdia a potom to co zostane daju do muzea ako najvacsiu raritu..aby zachranili aspon vzorky takmer vyhynuteho "druhu"..
Bolo tam strasne vela naozaj krasnych veci..a chodte si to pozriet..(nechcem pocut take ze sa sem neda dostat..to mi nenahovorite..fakt ze nie..:))
V Muzeu som tiez nasla capicu..(dost som ju potrebovala kedze som si svoju zabudla a vonku brutalne snezilo..)..ale som ju aj zahadnym sposobom este v Muzeu stratila..z ruky (!)..takze co vam nepatri si neberte!! (..to bolo akoze poucenie z muzea..)

Este som vam chcela napisat ze minulu sobotu sme boli v jednom velmi slavnom New Yorskom klube, vola sa Webster Hall..caka sa tam hodinu pred vchodom a plati sa nehorazne vstupne..predstavte si to stastie ze nas kamos dostal na V.I.P. List..co vam budem hovorit..dost dobre..
3 flory..rozne druhy hudby..Housemusic, '80-te roky..a tak..ale dost divni
ludia..zjavne nespravne promo stareho podniku s dobrym menom, ktory si uz svoj "milion zarobil" a ostatne je vsetkym jedno..
No a vcera (v piatok) sme boli v klube B66 v Brooklyne..co ma byt akoze klub pre vychodoeuropskych mladych ludi zijucich v New Yorku..takze tam boli sami Madari, Poliaci, nejaki Rusi a mozno Slovaci..neviem, boli sme tam s kamosmi z roboty..hovorila som s Poliakom po polskoslovenskoanglicky..zabavne..ale zase dost zla hudba..mala som pocit ze som sa preniesla v case a priestore na velmi zle diskoteky ked sme mali strnast..nikto nevedel ako sa do aniniepomalej aninierychlej hudby hybat..vsetci boli dost divne poobliekani a kazdy sa bal co si o nom ostatni asi myslia..co je v new Yorku dost netradicne..mali by ste vidiet tych ludi, ako tu chodia doobliekani..nadhera..free mind!

No a este som vam chcela napisat o zenach, ktore nastupuje do metra s
neidentifikovatelnymi batohmi ktore maju priviazane o telo..a chodia ich tak desiatky po uliciach..nevedela som co tak nosia..ale su to deti..asi aby
nedychali ten smog..no neviem podla mna sa skor zadusia pri takomto sposobe prepravy..tak..ale o tom uz nabuduce..zatial koncim..piste mi..(ak sa niekto docital az sem..)
pa pa
Luba
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Cau, vsetci..

..dnes bol New York fakt hnusny..budte radi ze tu nie ste..dnes ste teda
fakt o nic neprisli..prsi, je kosa, vsetkych boli hlava..vsetci nadavaju
viac a sprepitneho davaju menej..soferi jazdia jak blaznivi..no proste..ale
mne je to jedno..som v dost vysokom stadiu chronickeho vycerpania..smejem sa bez priciny na uplne nevhodnych miestach..(preplneny vytah, pri rozhovore so sefom a pod., napriklad aj teraz sa smejem..)

..Hoci byvame v jednom byte, Radku a Zuzku som nevidela uz od pondelka..miname sa..ja uz spim, alebo oni este spia..ked ja rano odchadzam..a vecer sedim v prazdnom apartmane, pustam si hudbu a malujem priamo na stenu obrazy..niekto, kto tam bude byvat o sto rokov si bude hovorit.."hmm, tu musel byvat nejaky velmi talentovany umelec..";)

..niekedy sa tie dni fakt vlecu..a tak sme s babami raz ked sme zaspavali
vymysleli ze si rozdelime rok na menej casti nez je mesiacov, aby nam to
zdanlivo rychlejsie ubiehalo..kedze to nebudu ani mesiace ani tyzdne,
nazvali sme tieto casti roka METYZE. Bude ich do roka sedem a kazdy bude mat 52 dni (v polospanku sa nam zdalo ze fakt ze 5+2 je sedem je znamenie ze sa uberame spravnym smerom..).Kedze to nebudu mesiace, musime dat Metyzom nejake mena. nejprv sme ich chceli nazvat podla konkretnych chlapov, ale kedze to je vec premenliva a Metyze su vecne..rozhodli sme sa ich nazvat podla obdobia ktorym prave prechadzame. Takmer presiel navrh nazvat prave prebiehajuci Metyz "Metyzom New Yorskej depresie"..ale nie je to az take zle..
Najviac sme sa pobavili ked sme si predstavili odpoved na otazku:
"Kolkateho je dnes?"
"Styridsiateho druheho New Yorskej depresie.."

Prepacte ze vam nepisem viac o New Yorku, ale ked mne to tu uz pripada
vsetko take obycajne..trocha vacsie domy, trochu namyslenejsi ludia, trochu ine hodnoty a trochu viac casu travim na internete..
Strasne vela ludi je tu na drogach..tu sa kokain snad ani nepovazuje za
nieco "nespravne"..je to ako keby sa clovek pohorsoval nad tym ze si date v podniku jedno pivo..proste uplna samozrejmost..najprv som si myslela ze slovenka ktora zacala s nami robit je fetacka..ale potom som zistila ze to by boli potom vsetci co tam robia..takze nakoniec som ta divna ja..ze nic neberiem..neviem, to je asi vsade..

No, nic moc noveho ste sa tentokrat nedozvedeli..napiste mi vy co je nove na nasom drahom Slovensku..
pa pa
majte sa krasne..
a vazte si ze mame taku super krajinu plnu takych skvelych ludi!!
fakt, verte ci nie..inde su este vacsi blbci!!
L.


Kdo dočetl až sem, uvidí za odměnu Ľuby fotku...
Obrázek
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

My maily jsou moc hezky...
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Olowan píše:Me přijde, že stihneme i Seaport i Plymouth, mame na to 1.5 nebo ne? Jak je to Radku s tou tvou sestrenkou, mame rusit hostel? Pocita s prespanim 5 lidi?
:arrow: Hostel nerušit, s 5 lidmi nepočítala (bydlí se třemi dalšími lidmi a tak to teď sonduje).
Píše:
zkuste i normalni levne hotely, kt. kdyz
> nabizeji double bedroom s napr. queen size bed, tak se
> tam vejdou 4 lidi, nekde by vas mozna i nechali na
> jednom pokoji, nebo na 2 mensich, ty ceny muzou byt
> tak $50-80 za pokoj /ne za cloveka oproti hostelum a
> proto se vam muzou vyplatit vic/
ja to kazdopadne zkusim domluvit s holkama...
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Olowan píše:Tak to stihneme spis jen jedno. V tom pripade je mi dost jedno co.
Mně to jedno není - kvůli velikosti auta. Já jsem spíš pro Mystic, prosím o vaše názory.

Tu slovenskou sekci číst nestíhám, jestli je tam něco zásadního, udělejte mi prosím rešerši :wink:
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:prosím o vaše názory
:arrow: Mystic
Uživatelský avatar
Olowan
Příspěvky: 363
Registrován: 14.4.2004 22:11

Příspěvek od Olowan »

Taky Mystic.
Ve slovenskych mailech nic zasadniho, jsou to spis citovky.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

OK, beru pro 5. Snad se vejdeme i s bagáží.
Cena 3736 Kč + 25 USD + 6 USD/den za dalšího řidiče (do 1-2 řidičů bych na 2 dny investoval).
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Další dopisy, opět jen náladovky

Zdravi Amerika ("under attack"..kua..)

..ale tak nic..no..prezili sme to..clovek si zvykne aj na zivot bez Twin Towers..(uz som si zvykla na zivot bez tolkych veci a ludi..)anyway..

Boli sme v new Yorku tutohla..v utorok..celkom dobrey zazitok..cestovali sme siesti "Friends"..tri baby traja hosani..(nechapem preco som ja bola zrovna Monika..)..v takom velikom afte..do slovenciny by som to volne prelozila ako dodavka..ale zase..ten obraz co sa mi vybavi ked si predstavim dodavku..mi nemame v slovencine ani take slova..ake oni tu maju veci!! (to sa len tak vtirkujem..kukal mi tu cez plece jeden amik..tak aby videl aka som totok z ameriky..uz tu neni..takze..slova, ake my mame na slovensku..tak tym sa veci ktore maju oznacovat..tu ani nevyrovnaju..teraz som to asi dost zamotala..) takze ked sme po dvoch hodinach zaparkovali s nasou super"dodavkou" na manhattan-e..mali sme asi pol hodinu aby sme stihli posledny autobus naspat do Montauku..cestou na Time Square..ktory je v noci dost dobre superbombapoecka vysvieteny..sme stretli tlupu dost podobne oblecenych chlapikov s perfektnou anglictinou..ktori hladali cestu na Time Square..co nas pobavilo..lebo to asi pozna kazdy..nevadi..boli to poziarnici z Utahu,
ktori prisli pomahat s tym nestastim a v utorok (dva tyzdne potom ako sa to stalo!!) mali prvy krat volno..tak (po dvoch tyzdnoch v New Yorku) hladali Time Square..teda..aby som sa dostala k pointe..je tam strasne vela poziarnikov a policajtov z celych spojenych statov..vsetci sa na vsetkych usmievaju (ak bol niekto z vas niekedy v New Yorku..pochopi preco je to take cudne..) a vsetci hladaju Time Square..a tym vam chcem vlastne vysvetlit..preco by som tak strasne chcela byvat aspon par mesiacov v New Yorku..je tam totizto fakt skvela atmosfera..no..
to len tak, keby bol niekto zvedavy ze preco vlastne chcem ist do New Yorku (ked by som kludne mohla ist napriklad do Utahu..)
no..
dobru noc..
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Zdravi New York..pisem z tej obrovskej internet cafe na Times square..su tu stovky pocitacov a vsade nadseni surferi..

Takze sme sa prestahovali do New Yorku..ubytko pohoda..vsetko je blizko.. byvame sice v Queense, ale do city je to tak maximalne polhodinka..
dnes sme zacali maraton s hladanim prace na Manhattane..vypnali sme vsetky tie application forms..robili interview..a vsade nam povedali ze nam
zavolaju..ale zjavne nezavolaju..
ale sme v New Yorku!!!takze depka z toho ze si nenajdeme pracu pride az po nejakom case..:)
Co sa tyka New Yorcanov..okrem ciernych zastav na kazdom poziarnickom Batalione je to vsetko naspat v starych kolajach..kazdy sa stara sam o seba,
vsetci sa niekam strasne ponahlaju, takze mate pocit ze vas na ulici uslapu..ale sme v New Yorku!!!
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

anyway..stale nemame to prekliate zamestnanie..zato sme zavisle na China food..co je tu jednoznacne najlacnejsie, je toho vela a zaroven je to asi jedine co sa tu da jest (poslednych 5 slov uz znie takmer ako cinstina..ze?)
no, co by som este tak..
vsetkych vas lubim
Odpovědět