New York

Wič, Wan, Radek, Olo, Metr a Klokša v Americe
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

S ubytováním tedy ještě čekám. Nic vyhlédlého teda nemám, chci to spíše hledat a hned bookovat, abych to nedělal nadvakrát...
Kloksa
Příspěvky: 3
Registrován: 2.5.2004 11:04

Příspěvek od Kloksa »

Ahoj, ptala jsem se v GTS na nejake hostely v NYC. Nejlevnejsi je 22EUR na osobu na noc v dorm. Maji k dispozici dva. Oba na Manhattanu. Jeden vic v centru (20St), rozdeleny na holky, kluky. Druhy je vys (106St). Je to sice uz kousek od Harlemu, ale porad jeste u Central Parku a zdal se mi trosku lepsi. Opet dorm, ale i mix. Moznost uschovy zavazadel za 5$ na den. Nevim, jestli by se vam to libilo, ale je to taky moznost.
Jinak znami se mi jeste neozvali, ale snazim se, jak to jde.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Vitej do mariase... I kdyz tu spis obcas hraje Wanigiska pasiáns :lol:
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Ahojky, takze opravdu jeste chvilku vydrz, mam kontakt na youth hostel primo u Times square za 30 na osobu. Po ceste by to mohlo klapnout jeste levneji, pokud budete mit auto, dalo by se malicko zajet - treba v Hartfordu je youth hostel za dvacet, ale zkousim to jeste dal. Snazim se zatim o aspon jednu noc u Moniky, uvidime, mozna, ze pokud bude rodinka v dobre nalade, treba by se dala domluvit jedna noc tady ve stanu na zahrade, pracuju na tom, jakoz i na telefonu, zatim se mejte bajecne, moc na vas myslim, Wic
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Počítal jsem s tím, že auto má smysl jen na dva dny výletu, pokud zbylé noci budeme v dosahu metra NYC. Proto už jsem vynechal varianty s autem po celou dobu. Osobně se přimlouvám za bydlení na Manhattanu (ale přizpůsobím se).

Já se jen trochu bojím, že otálet znamená také zazdít levnější ceny a dneska v poledne to bude akorát "týden předem".

Nevíte, jestli ceny hostelů jsou také bez daně?
Kloksa
Příspěvky: 3
Registrován: 2.5.2004 11:04

Příspěvek od Kloksa »

Neboj, pokud v tech hostelech mista jsou, tak se cena nezvedne, i kdyz je budes kupovat kratsi dobu pred odletem. Tam jde jen o storna, kdyz to rezervujes predem a pak si to rozmyslis. Osobne myslim, ze tam mista budou i pristi tyden. Jeste bych chvilku pockala, taky se jeste ptam znamych.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Kloksa píše:Neboj, pokud v tech hostelech mista jsou, tak se cena nezvedne, i kdyz je budes kupovat kratsi dobu pred odletem. Tam jde jen o storna, kdyz to rezervujes predem a pak si to rozmyslis. Osobne myslim, ze tam mista budou i pristi tyden. Jeste bych chvilku pockala, taky se jeste ptam znamych.
No, já se obávám, že se to zaplňuje od nejlevnějších a kdo příjde později, zbydou na něj dražší... Zkoušel jsem namátkou hotel a hostel na cca 103E a sobota uz byla obsazená (cena 30-35 nevím jestli s daní).

Bydlet u někoho by bylo super, zvažte ale, kdy budete vědět, jestli to vyjde a kdy se chceme rozhodnout a raději risknout storno.
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Další info od Ľuby

Příspěvek od wan »

No caf..bavila som sa akurat s Evanom (manzelom)o tych vasich moznostiach a zhodli sme sa ze to za 30 dolarov pri Times Squere je bud nejaky brutal ofuk, alebo mate superextramedzigalakticke stastie..kazdopadne, ja si pamatam pred asi piatimi rokmi, kamoska potrebovala prespat nab Manhattane a najlacnejsie co sme nasli bolo 80 dolarov na noc v YMCA..

Takze navrhujem aby ste si najprv overili ten Times Squere, lebo ak je to naozaj tak ako hovoris tak to berte vsetkymi desiatimi..aj ked to bude asi dost preplnene..ale ved vy nepotrebujete nejaky superextramedzigalakticky luxus, ze?

No a ak nie, tak obidvaja s Evanom pozname ten na 106tej, to je tam na West Side, ze?? Je to celkom dobra "area"..akoze bezpecne a tak.. Peto, PROSIM TA NEBYVAJTE U TYCH UKRAJINCOV!!!!!!!!!!! Ja chapem ze je to lacne, ale za prve trva strasne dlho odtial na Manhattan (ja som chodila minuly rok do Bronxu na college..takze mas to z prvej ruky, trva to 2 hodiny metrom!!) a za druhe je to uplnebrutalNEBEZPECNE...akoze, ak vas nezabiju tak vas urcite okradnu-nebezpecne..

Takze tolko k tomu ubytovaniu..este som ti chcela pod vplyvom nasho nedavneho vyletu do Maine a okolitych statov povedat o jednom skvelom mieste, je to sice asi 3 hodiny od New Yorku, ale stoji to za to..
Vola sa to Plymouth a je to v state Massetchuces (nechce sa mi hladat ako sa to presne speluje) no a je to to miesto kde v 1960tom pristala lod Mayflower s prvymi kolonistami..takze je to take symbolicke miesto..oni boli ti Pilgrims, vies..a tiez od nich pochadza zvyk Thanksgiving..
No ale co je tam najzaujimavejsie..tak tam maju spravene take kvazi muzeum, ale take ze tam maju postavenu celu tu dedinu a to holymi rukami zamestnancov ktori tam ziju v podmienkach 17teho storocia..presne tak ako ti prvi kolonisti..takze ked prides do tej dediny..tak nie len ze vidis do posledneho detailu ako to tam ficalo..ale to tam aj naozaj tak fici..od zivych zvierat v mastali az po vlastnorucne zasadenu zeleninu..ludia v starovekych satach..no a ked sa s nimi das do reci tak oni ziju v tom svojom roku 1627 a nic ine nepoznaju..takze musis vediet ze neprichadzas z New Yorku ale New Amsterdamu..;)
No ale co mna zaujalo najviac..a myslim si ze aj teba..tak coby kamenom dohodil od tej dedinky je osada (malinka, reprezentuje jednu vacsiu rodinu) povodnych obyvatelov (Native Americans)..v ziadnom pripade ani nenaznac ze su to Indiani, lebo sa ich to velmi dotkne..takze tam sme si sadli do Tipicka s jednym z mladych clenov kmena Wampanoag (teda to uz vobec neviem ci som napisala spravne..)
No ale tento nebol ziadny herec..tito su naopak naozajstni..a da sa s nimi rozpravat uplne o vsetkom (pokial ich nenazves Indiani)..povedia ti kadial viedli stare "Indianske" stezky...ako "Indiani" zachranili zivoty prvych kolonistov, ktory by to neprezili v divokych podmienkach..a tak..cokolvek sa len opytas..my sme tam s nim sedeli asi pol hodinu..bol velmi hrdy..ale mne sa to paci..

Inak keby ste mali akekolvek problemy po prijazde..tak mi zavolaj (kup si za dva dolare telefonnu kartu "Union New York Card a zavolaj na cislo:
+ 421 2 44 88 34 72, co je k nasim, ale tam budem..oki??
Maj sa
L.
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

:D :D :) :D :!: :!: HUUUUUUUUURRRRRRRRAAAAAAAA!!!!!
Uznavam, ze zas az tak svetova zprava to neni, ale jedna noc je domluvena u Moniky, a to ta z pondelka na utery. Dorazit se musi vecer rozumne tak, aby se v jedenact uz lezelo, anzto Monika musi rano do prace. Vstavat budeme zajimave se smirovanim domacich, nebot je jim slibeno, ze o nas ani nezavadi. Vezmete ji nakou velkou dietni cokoladu, prosim. Wase Wic

Zkousim domluvit dalsi spani u dalsich kamaradu, drzte si mi palce, at nas ma panbuh rad....
Uživatelský avatar
Wicanhpi
Příspěvky: 267
Registrován: 17.4.2004 0:05

Příspěvek od Wicanhpi »

Jeste co se tyce toho Plimothu, posilala jsem webovy odkaz pred casem v te zaplave vseho, jelikoz ted je to tedy aktualni a mozna zajimava nabidka, pripominam znovu

www.plimoth.org

Open daily 9-5

Tam bych s vami jela, tam jsem jeste nebyla... :)
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Caf..no to je pravda, ja si to uz ani neuvedomujem, ale vlastne cokolvek si kupujes tak cena ktoru vidis nebude ta ktoru budes platit..a to vracane hotelov, restauraci..proste vsetkeho..

Vyska dane sa lisi nie len co sa tyka produktov, ale hlavne co sa tyka roznych statov..

Napriklad ked si kupujem saty v New Yorku, tak dan je nieco vyse 8%, takisto v restauraciach (to ti este dam nejake skvele typy na dobre a lacne jedlo v New Yorku). Ale ked si tie iste saty kupujem v New Jersey, tak dan bude len okolo 4 percent..

Vacsinou na tom az tak nezalezi..ale pokial utracas nejake vyssie ciastky, ako napriklad za prenajom auta, tak sa ti oplati o tom rozmyslat,...ze v ktorom state si ho prenajmes..aj ked v tomto pripade by som zase neodporucala v New Jersey, lebo tu je zase extradrahe poistenie na auto, ovela vyssie nez v N.Y...

Inak co sa tyka toho Connecticut-u to znie ako dobry napad, nikdy som v Mystic Seaport nebola, ale Connecticut ako taky je krasny..Inak ako dalsi tip: z Connecticut sa da ist na ferry (lod) az na Long Island, odkial sa vlacikom mozte odviest naspat do New York City..zevraj je to krasna plavba..aj s autom sa da ist na tu lod..;)
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Ubytování NYC

Příspěvek od wan »

Tak co, shaněči? Jakto vypadá s vašimi kontakty? Nechci panikařit, ale fakt mi přijde čas bookovat hostel na pátek a sobotu! Nebo vypadá něco nějak zásadně nadějně?
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Vydrž, Prťka, vydrž... :D
Klokše to nevyšlo :cry: , já nemám zprávy žádný - tj. ani dobrý, ani špatný. Jestli by šlo ještě vydržet dneska, pak bych to zarezervoval večer nebo zítra ráno a pokud se objeví něco zadara, tak přijdem jenom o to storno (kolik to je?)
Mění nám něco noc z po na út u Moniky? To jsme chtěli být mimo, ne?
Uživatelský avatar
wan
Správce fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 14.4.2004 21:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wan »

Radek píše:Jestli by šlo ještě vydržet dneska, pak bych to zarezervoval večer nebo zítra ráno a pokud se objeví něco zadara, tak přijdem jenom o to storno (kolik to je?)
Mění nám něco noc z po na út u Moniky? To jsme chtěli být mimo, ne?
To jsem myslel taky, dneska v noci zarezervovat a kdyžtak přijít o storno.

To Times Square i hostel od Klokši se mi zdají dobré, zkusil bych třeba ještě něco proklikat a kdyžtak vzít tohle. Chce se to toho někomu? Asi se ta cena stejně nebude dát přesně vyčíslit (daň, kurz k EUR atp.).

--

Monika do plánů zapadá, v úterý se i můžeme sebrat nějak ráno a buď jet ještě někde po CT nebo ME anebo strávit ještě rozloučení v NYC.

Noc z neděle na pondělí můžeme strávit taky někde na cestě. Kdybychom tam věděli o kempu, tak možná můžeme i risknout hledání cestou co nejlevnějšího s tím, že kdyžtak skončíme v tom kempu.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 318
Registrován: 14.4.2004 21:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Kamarádka mojí sestřenice píše:

:arrow: They are welcome to stay at my house, which is 1/2 hour out of New Haven CT, anytime after Sept. 14, I will be away until then. But I am limited as to the transportation possibilities. That's why I ask about whether they will have a car? A train goes from NY to New Haven, the Metroliner for $25.00. Amtrak is a bit more.
My house, itself, is out of town and one needs a car to get anywhere from
my house. I could pick them up at the train station, but my car cannot carry five additional people, it's a little problematic; it can only carry 3 or 4 additional people. I have no real suggestions about where to stay in New York although I strongly encourage your friends to look into the youth hostel program and special Amtrak fairs that allow them to travel and stay at youth hostels at cheap rates. That is a common way for international students to travel.

Sestřenice píše, že budem mít asi auto a byli bychom schopni se tam dostat, odpopvěď:

:arrow: Yes, please tell him that I will be out of town on sept 10-12 and again,
on sept. 17,18, and 19. But during the week, between those two days, I
will be home. They are welcome to stay at my home at that time.

Lorrie
Odpovědět